top
Ogłoszenia 24.07.2022 ROKU – XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

24.07.2022 ROKU – XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Dzisiaj – dwa dni przed wspomnieniem św. Joachima i Anny, Rodziców N.M.P. i Dziadków Pana Jezusa – przeżywamy II Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych.
    W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek (25.07) – święto św. Jakuba Apostoła; we wtorek (26.07) – wspomnienie św. Rodziców Najświętszej Maryi Panny – Joachima i Anny; w piątek (29.07) – wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza.
  2. W przededniu liturgicznego wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców, po każdej Mszy świętej błogosławimy dzisiaj kierowców oraz ich pojazdy. Składane przy tej okazji ofiary przekażemy misyjnemu stowarzyszeniu Miva Polska, które niesie pomoc misjonarzom w zdobywaniu i zakupie środków transportu.
  3. W przyszłą niedzielę Parafialna Akcja Charytatywna przeprowadzi zbiórkę datków na rzecz potrzebujących wsparcia.
  4. Mobilne Centrum Badań organizuje – w poniedziałek (1.08) na parkingu przy naszym kościele o godzinie 17.30 – badania pod kątem: miażdżycy tętnic, osteoporozy kości, wydolności płuc i oskrzeli. Szczegóły na plakatach i ulotkach przy wyjściu z kościoła.
  5. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy. Zachęcamy do lektury!
  6. Życzymy naszym Gościom, Parafianom, Solenizantom i Jubilatom wiele dobra i pokoju serca! Szczególną życzliwością ogarniamy Dziadków i Osoby Starsze!
  7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: śp. Stanisława Grabowskiego (l. 73) i śp. Henryka Dudzińskiego (l. 74), których polecamy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…