top
Ogłoszenia 24.04.2022 ROKU – NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

24.04.2022 ROKU – NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

  1. Obchodzimy dzisiaj Święto Miłosierdzia Bożego. O godzinie 15.00 na naszym cmentarzu odbędą się modlitwy za zmarłych. Msza  święta poprzedzona będzie Koronką do Bożego Miłosierdzia, połączoną z wypominkami. Nie ma dzisiaj Mszy świętej o godzinie 16.00 w kościele.
  2. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek (25.04) – Święto św. Marka Ewangelisty; we wtorek (26.04) – Uroczystość św. Wojciecha, Patrona Polski; w piątek (29.04) – Święto św. Katarzyny Sieneńskiej, Patronki Europy.
  3. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy miesiąc maj, który łączy się z pięknym nabożeństwem ku czci Najświętszej Maryi Panny. Nabożeństwa majowe będą się odbywały każdego dnia po wieczornej Mszy św. (w górnym kościele). W środy Litanię loretańską będziemy śpiewali poza świątynią, przed poszczególnymi figurami (kapliczkami) Matki Bożej, znajdującymi się na terenie naszej parafii.
  4. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy. W nim artykuły o Miłosierdziu Bożym. Zachęcamy do lektury.
  5. Parafialna Akcja Charytatywna przeprowadza dzisiaj comiesięczną zbiórkę środków na pomoc najbiedniejszym. Dziękujemy za każde wsparcie tej inicjatywy!
  6. Niech ufność w Miłosierdzie Boże będzie naszą rękojmią w każdym czasie! Pozdrawiamy wszystkie Osoby przeżywające wraz z nami dzisiejsze święto! Łączmy się z pozostającymi w domach Osobami starszymi i chorymi!
  7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp.: Krzysztofa Grzelczaka (l. 55) i Wacławę Głowacką (l. 91). Łączymy się z bliskimi zmarłych w modlitwie: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

 ks. Sebastian Osiński