top
Ogłoszenia 24.03.2024 ROKU – NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ (PALMOWA)

24.03.2024 ROKU – NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ (PALMOWA)

 1. Rozpoczynamy dzisiaj – Niedzielą Męki Pańskiej (Niedzielą Palmową) –  Wielki Tydzień. Podczas wszystkich Mszy św. błogosławmy tradycyjne palmy. Msza św. o godzinie 12.00 zostanie poprzedzona obrzędem błogosławieństwa palm przed kościołem.
 2. Przed nami Triduum Paschalne. W naszej parafii liturgia Triduum Paschalnego będzie sprawowana według następującego porządku: Wielki Czwartek i Wielki Piątek – godzina 18.00 (w Wielki Piątek: Nowenna do Bożego Miłosierdzia – I dzień – o godzinie 15.00; o godzinie 21.00 odbędzie się, przygotowana przez Zespół „Na Duchowa Nutę”, adoracja Pana Jezusa w grobie), Wielka Sobota – godzina 20.00. Przychodząc w sobotę na wieczorną liturgię zabierzmy ze sobą świece.
  Tradycyjne błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny będzie się odbywało w Wielką Sobotę co pół godziny od godziny 9.00 do 15.00. Ostatnie błogosławieństwo pokarmów – o godzinie 15.00 – rozpocznie się Nowenną do Bożego Miłosierdzia.
 3. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego (31.03) o godzinie 6.00 sprawowana będzie Msza Święta Rezurekcyjna – z procesją. Członków asysty procesyjnej prosimy o przygotowanie obrazów i feretronów.
 4. Osoby, które jeszcze nie odbyły przedświątecznej spowiedzi świętej, zapraszamy od poniedziałku do środy – do dolnego kościoła – gdzie pół godziny przed wieczorną Mszą św. będzie możliwość wyspowiadania się.
 5. Zapraszamy dzisiaj (po Mszy św. o godzinie 16.00) na ostanie w tym roku nabożeństwo Gorzkich Żali.
 6. Można jeszcze zapisywać się na pielgrzymkę autokarową na Jasna Górę. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę 13 kwietnia br. Koszt uczestnictwa – 100 złotych od osoby. Zapisy odbywają się w zakrystii, w kancelarii parafialnej lub u p. Haliny Lewandowskiej.
 7. W Niedzielę Miłosierdzia Bożego – tydzień po Wielkanocy (7.04) – sprawowana będzie o godzinie 15.00 na naszym cmentarzu Eucharystia za zmarłych (tego dnia nie będzie Mszy św. o godzinie 16.00 w kościele). Msza  święta na cmentarzu poprzedzona będzie Koronką do Bożego Miłosierdzia, połączoną z wypominkami za zmarłych. Wypominki możemy zamawiać w zakrystii lub kancelarii. Kartki wypominkowe znajdują się na stoliku pod chórem.
 8. Fundacja Caietanus, wraz z Fundacją Orange, przygotowują świąteczne upominki dla osób potrzebujących wsparcia z terenu naszej parafii. Paczki zostaną dostarczone przez wolontariuszy – we współpracy z naszą Parafialną Akcją Charytatywną. Zorganizowanie tego przedsięwzięcia jest realizowane m. in. ze środków pozyskanych ze sprzedaży pamiątkowych magnesów przygotowanych przez Fundację Caietanus z okazji nawiedzenia obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.
 9. Dziękujemy za złożone dzisiaj na tacę ofiary. Zostaną one przeznaczone na zakup kwiatów do Grobu Pańskiego i przygotowanie dekoracji świątecznej w naszym kościele.
 10. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia nowy numer tygodnika „Idziemy”. Osoby, które wyraziły wcześniej wolę nabycia nagrania uroczystości Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej, proszone są o ich odbiór w zakrystii.
 11. Parafianom, Gościom, Jubilatom i Solenizantom życzymy jak najgłębszego przeżycia Wielkiego Tygodnia! Zapraszamy do wspólnej modlitwy świątecznej w naszym kościele.
 12. W minionym tygodniu pożegnaliśmy spośród nas śp. Jarosława Lewandowskiego (l. 79). Łączymy się z bliskimi zmarłego w modlitwie: Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

 ks. Sebastian Osiński