top
Ogłoszenia 22 sierpnia 2021 roku – XXI Niedziela Zwykła

22 sierpnia 2021 roku – XXI Niedziela Zwykła

  1. W tym tygodniu w liturgii: we wtorek (24.08) – Święto św. Bartłomieja Apostoła, w czwartek (26.08) – Uroczystość NMP Częstochowskiej, w piątek (27.08) – wspomnienie św. Moniki, w sobotę (28.08) – wspomnienie św. Augustyna.
  2. Do końca sierpnia wieczorne Msze święte w tygodniu sprawowane są o godzinie 18.00Kancelaria parafialna czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 18.30-19.30.
  3. Świetlica ORATORIUM zaprasza dzieci i młodzież na półkolonie letnie. Zajęcia w tym tygodniu będą odbywały się od poniedziałku do piątku w godzinach 14.00-18.00.
  4. Za tydzień Parafialna Akcja Charytatywna przeprowadzi zbiórkę datków na rzecz najbardziej potrzebujących. Dziękujemy za wspieranie tej inicjatywy.
  5. Serdecznie zapraszamy na Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny, który w niedzielę 5 września przejdzie ulicami Włocławka. Marsz rozpocznie się Mszą świętą o godzinie 15.00 w kościele św. Stanisława BM, a zakończy się w sanktuarium św. Józefa. Wydarzenie honorowym patronatem objął biskup włocławski Krzysztof Wętkowski. Zachęcamy do wzięcia udziału w tym ważnym publicznym świadectwie radości wiary i wartości, jakimi są życie, rodzina, rodzicielstwo. Więcej szczegółów na temat marszu znajdziemy na plakatach przy wyjściu z naszego kościoła.
  6. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy.
  7. Naszym Parafianom oraz Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę. Jubilatom i Solenizantom życzymy obfitości Bożych łask. Na progu ostatniego pełnego tygodnia tegorocznych wakacji pozdrawiamy wszystkich wypoczywających.
  8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: Śp. Mieczysława Adamowskiego (l. 84), Śp. Wiktora Śliwińskiego (l. 79) i Śp. Antoniego Żurawskiego (l. 90). Łączymy się z bliskimi osób zmarłych, które polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

 ks. Sebastian Osiński, proboszcz