top
Ogłoszenia 22.102023 ROKU – ŚWIATOWY DZIEŃ MISYJNY, UROCZYSTOŚĆ ŚW. JANA PAWŁA II

22.102023 ROKU – ŚWIATOWY DZIEŃ MISYJNY, UROCZYSTOŚĆ ŚW. JANA PAWŁA II

  1. Obchodzimy dzisiaj Światowy Dzień Misyjny (Niedziela Misyjna). Został on ustanowiony 14 kwietnia 1926 r. przez papieża Piusa XI i każdego roku we wszystkich diecezjach i parafiach na świecie jest obchodzony w przedostatnią niedzielę października. Dzień ten jest również świętem patronalnym Papieskich Dzieł Misyjnych, a szczególnie Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary. W Polsce Światowy Dzień Misyjny, zwany również Niedzielą Misyjną, przedłuża się na cały tydzień. W tym roku Niedziela Misyjna obchodzona jest pod hasłem „Misje sercem Kościoła”. Składane dzisiaj na tacę ofiary przeznaczone zostaną na rzecz misjonarek i misjonarzy.
    22 października przypada również wspomnienie liturgiczne św. Jana Pawła II. W związku z tym, iż św. Jan Paweł II jest patronem województwa kujawsko-pomorskiego, obchodzimy dzisiaj Uroczystość ku czci Świętego Papieża.
  2. W tym tygodniu w liturgii: w sobotę (28.10) – święto Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
  3. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które odbywają się po wieczornych Mszach świętych. Wyjątkiem jest czwartek – kiedy to nabożeństwo sprawowane jest o godzinie 16.30 (na zakończenie adoracji Eucharystycznej). Bardzo serdecznie dziękujemy za liczny udział w październikowych nabożeństwach różańcowych!
  4. Zachęcamy do zamawiania imiennych wypominków – jednorazowych i całorocznych – za naszych zmarłych. Kartki wypominkowe znajdują się na stoliku po chórem. Wypominki możemy zamawiać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. 
  5. Parafialna Akcja Charytatywna przeprowadzi w przyszłą niedzielę zbiórkę datków na bony żywnościowe dla potrzebujących. Dziękujemy za każdy uczynek miłosierdzia!
  6. Wychodząc z kościoła możemy nabyć tygodnik Idziemy. Zachęcamy do lektury.
  7. Życzymy wszystkim Parafianom, Gościom, Jubilatom i Solenizantom świętości, która daje nadzieję, radość i pokój serca!
  8. W zeszłym tygodniu pożegnaliśmy spośród nas śp. Józefa Adamczewskiego (l. 64). Łącząc się w modlitwie z bliskimi zmarłego, prośmy: Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

 ks. Sebastian Osiński