top
Ogłoszenia 22.05.2022 ROKU – VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

22.05.2022 ROKU – VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

  1. W tym tygodniu w liturgii: we wtorek (24.05) – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych; w czwartek (26.05) – wspomnienie św. Filipa Nereusza; w sobotę (28.05) – wspomnienie bł. Stefana Wyszyńskiego.
    W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Krzyżowe, podczas których modlimy się o dobre urodzaje oraz w intencji krajów głodujących. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W piątek rozpocznie się nowenna do Ducha Świętego – przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego (5.06) – naszym parafialnym Odpustem.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odbywają się każdego dnia po wieczornej Mszy św. (z wyjątkiem czwartku, kiedy to nabożeństwo odbywa się na zakończenie adoracji – czyli ok. godz. 16.45). W najbliższą środę – 25.05 – nabożeństwo odbędzie się (ok. godz. 17.45)  przed kapliczką Matki Bożej, znajdującą się przy Jaworowej 38.
  3. W czwartek (26.05) będziemy świętowali Dzień Matki. Wraz z Fundacją Caietanus zapraszamy dzisiaj na maryjny montaż słowno-muzyczny pt. „W hołdzie wszystkim Mamom”. Montaż – podczas Mszy św. o godz. 9.00, 10.30 i 12.00 – przygotowała Fundacja, Chór Parafialny oraz Parafialno-Osiedlowy Klub Seniora. Po Mszach św. Fundacja Caietanus przeprowadza zbiórkę na cele charytatywne – m. in. na przygotowanie upominków dla dzieci z Ukrainy i z niepełnosprawnością. Fundacja przygotowała również w kościele wystawę fotograficzną z działalności Klubu Kajetan – popołudniowej świetlicy terapeutycznej znajdującej się przy ul. Zachodniej 100.
  4. W przyszłą niedzielę (29.05) na Mszę św. o godz. 16.00 zapraszamy wszystkich kandydatów do bierzmowania. Po nabożeństwie majowym odbędzie się spotkanie.
  5. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy.
  6. Pozdrawiamy serdecznie wszystkich naszych Parafian i Gości, Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia. Szczególną miłością i pamięcią otaczamy wszystkie Mamy!
  7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Zofię Caban-Sawicką (l. 74) i śp. Halinę Zielińską (l. 65), które polecamy w modlitwie: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

 ks. Sebastian Osiński