top
Ogłoszenia 21.11.2021 ROKU – UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

21.11.2021 ROKU – UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

 1. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek (22.11) – wspomnienie św. Cecylii – patronki śpiewu i muzyki kościelnej. Członkom naszego Chóru Parafialnego, Zespołu Muzycznego Na duchową nutęPanu Organiście Ryszardowi oraz wszystkim Osobom zaangażowanym w śpiew liturgiczny w naszym kościele życzymy wielu łask od Boga. Dziękujemy za Wasz trud; w środę (24.11) – wspomnienie św. męczenników Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy.
 2. Przyszłą niedzielą – wraz z nowym rokiem liturgicznym – rozpoczniemy Adwent – czas przygotowania na Narodzenie Pańskie. Od I Niedzieli Adwentu będziemy mogli nabywać świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 3. Z inicjatywy ks. Patryka chcemy powołać do istnienia w naszej parafii grupę młodzieżową pod nazwą OD SŁOWA DO ŻYCIA. Jest to propozycja dla młodzieży, która chce pogłębiać swoją wiarę i relację z Panem Bogiem poprzez rozważanie Słowa Bożego. Osoby chętne zapraszamy na pierwsze spotkanie, które odbędzie się w najbliższy piątek (26.11) na plebanii o godzinie 18.00.
 4. W przyszłą niedzielę odbędą się spotkania formacyjno-informacyjne: po Mszy świętej o godzinie 12.00 – dzieci przygotowujących się do I Komunii oraz ich rodziców (opiekunów), po Mszy świętej o godzinie 16.00 – kandydatów do sakramentu bierzmowania.
 5. Dziękujemy za złożone w minioną niedzielę na tacę gospodarczą ofiary. Zebrano 4, 180 złotych. Aktualnie przygotowujemy się do odnowienia w naszym kościele trzech płaskorzeźb – które w porównaniu z odnowionym niedawno wizerunkiem bł. Stefana kardynała Wyszyńskiego – wymagają nadania świeżych barw.
 6. Dzisiaj o godzinie 16.10 w Multikinie we Włocławku odbędzie się projekcja filmu o św. bracie Albercie Chmielowskim – pt. „Nędzarz i Madame”. Osoby, które zapisywały się u księży proszone są odbiór biletów u ks. proboszcza, pozostałe zapisane osoby obierają bilety u pani Haliny Lewandowskiej.
 7. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Lichenia, połączoną ze zwiedzaniem kopalni soli w Kłodawie, prosimy aby zebrały się w najbliższy piątek – 26.11 – na parkingu przy kościele o godz. 8.00.
 8. Dzisiaj po wszystkich Mszach świętych są zbierane datki, które zostaną przeznaczone na finansowanie działań pomocowych na terenach przygranicznych podczas kryzysu migracyjnego. W przyszłą niedzielę Parafialna Akcja Charytatywna przeprowadzi zbiórkę datków na rzecz pomocy najbardziej potrzebujących wsparcia. Dziękujemy w imieniu naszych Podopiecznych!
 9. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy.
 10. Wszystkich naszych ParafianPrzyjaciół parafiiJubilatów Solenizantów ogarniamy życzliwą modlitwą i z serca błogosławimy!
 11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: Śp. Józefa Prokopiaka (l. 75), Śp. Józefa Jarzębińskiego (l. 81), Śp. Wiesława Kazimierza Snopkowskiego (l. 78) i Śp. ks. Jana Zenona Szczesnego (l. 89). Łączymy się z bliskimi zmarłych w modlitwie: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…