top
Ogłoszenia 20.08.2023 ROKU – XX NIEDZIELA ZWYKŁA

20.08.2023 ROKU – XX NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek (21.08) – wspomnienie św. Piusa X; we wtorek (22.08) – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej; w czwartek (24.08) – święto św. Bartłomieja Apostoła; w sobotę (26.08) – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.
  2. Bardzo serdecznie zapraszamy na międzypokoleniowe spotkanie pt. „Babie lato”, które odbędzie się na zakończenie wakacji – w środę 30 sierpnia 2023 roku na placu przykościelnym. Zabawa rozpocznie się o godzinie 16.00. W czasie imprezy będą atrakcyjne zabawy dla małych i dużych oraz grill. Muzyczną oprawę i liczne konkurencje poprowadzi wodzirej Marceli z Torunia. Klub Kajetan przygotuje loterię fantową, w której głównymi nagrodami będą: lot samolotem – ufundowany przez Aeroklub Włocławski, nagroda od salonu „Rowery Jamróz”, voucher do gabinetu Gralewskadiet i inne niespodzianki. Organizatorami spotkania są: Fundacja Caietanus, Parafialno-Osiedlowy Klub Seniora, nasza parafia – ze wsparciem grup parafialnych. Inicjatywa będzie realizowana z projektu „Międzypokoleniowe spotkania”, dofinansowanego z Fundacji Anwil. Zapraszamy!
  3. Dziękujemy wszystkim osobom, które wzięły udział poniedziałkowej pielgrzymce autokarowej. Kontynuujemy nasze pielgrzymowanie po sanktuariach diecezji włocławskiej. Kolejna pielgrzymka odbędzie się w sobotę 2 września br. Tym razem udamy się do sanktuariów w: Błennej, Brdowie, Dobrowie, Galewie, Skulsku i Licheniu. Zapisy ma wyjazd odbywają się u p. Haliny Lewandowskiej oraz w kancelarii parafialnej i zakrystii.
  4. Dziękujemy za złożone w minioną niedzielę na tacę gospodarczą ofiary. Zebrano 5, 240 złotych.
  5. W okresie wakacyjnym kancelaria parafialna czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 18.30-19.30.
  6. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy.
  7. Dziękujemy za obecność i wspólną modlitwę. Życzymy wszystkim naszym Parafianom, Gościom, Jubilatom i Solenizantom silnej wiary i płynącego z niej pokoju!
  8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy spośród nas Śp. Mariannę Kalkstein (l. 74). Łącząc się w modlitwie z bliskimi zmarłej prośmy: Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…

 ks. Sebastian Osiński