20.03.2022 ROKU – III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
- Dzisiaj po Mszach św. o godzinie 12.00 i 16.00 odbędą się spotkania formacyjno-organizacyjne przed I Komunią Świętą i przed bierzmowaniem.
- W Wielkim Poście w każdy piątek po wieczornej Eucharystii odbywa się Droga Krzyżowa, w niedziele – po Eucharystii o godzinie 16.00 – Gorzkie Żale.
- W najbliższy piątek – 25.03 – przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W związku z trwającą agresją zbrojną Rosji w Ukrainie Ojciec Święty Franciszek dokona tego dnia Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Jednocześnie Papież prosi, aby pasterze i wierni na całym świecie trwali w tym samym czasie zjednoczeni na modlitwie, pod przewodnictwem Biskupa Rzymu. Zapraszamy na wspólną modlitwę w naszym kościele w najbliższy piątek:
godz. 16.00 – rozpoczęcie adoracji Najświętszego Sakramentu (nie ma adoracji w czwartek)
godz. 16.30 – modlitwa różańcowa
godz. 17.00 – Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi i Eucharystia z rozpoczęciem Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego
godz. 17.45 – Droga Krzyżowa.
Osoby zainteresowane przystąpieniem w tym roku do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego prosimy o zabranie deklaracji – które są wyłożone na stoliku pod chórem – wypełnienie ich i dostarczenie do zakrystii (jeszcze przed 25.03). - W najbliższą sobotę – 26.03 – w godzinach 15.00-17.00 będziemy gościli w naszym kościele pielgrzymów z Puszczykowa koło Poznania. Trzema autokarami przyjadą na modlitwę w naszej świątyni osoby, które w sposób szczególny powierzają się Duchowi Świętemu i pielgrzymują po świątyniach Jemu poświęconych. Będzie adoracja Najświętszego Sakramentu i Eucharystia. Pobyt pielgrzymów od strony muzycznej będzie uświetniał zespół muzyczny z Lichenia. Zapraszamy także naszych parafian.
- Dziękujemy za złożone w minioną niedzielę na tacę gospodarczą ofiary. Zebrano 4, 120 złotych. W minioną niedzielę obchodzony był Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W związku z tym, iż gościliśmy w naszej parafii ukraiński zespół „Czeremszyna” nie przeprowadzaliśmy zbiórki datków na misje. Wychodząc z kościoła możemy dzisiaj wesprzeć misjonarzy swoją ofiarą.
- Zachęcamy do lektury nowego numeru tygodnika Idziemy.
- Parafianom oraz Gościom, Jubilatom i Solenizantom życzymy silnej wiary i pokoju!
- W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Walentego Maciejewskiego (l. 74). Łączymy się z bliskimi zmarłego w modlitwie: Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…