top
Ogłoszenia 2.10.2022 ROKU – XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

2.10.2022 ROKU – XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Dzisiaj przypada trzecia niedziela Nowenny przed nawiedzeniem Matki Bożej w Ikonie Jasnogórskiej w naszej diecezji. Po Mszy św. o godzinie 16.00 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwy nowennowe, różaniec i Apel Jasnogórski.
  2. W tym tygodniu w liturgii: we wtorek (4.10) – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu; w środę (5.10) – Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej we Włocławku; w czwartek (6.10) – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej i I czwartek miesiąca; w piątek (7.10) – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej i I piątek miesiąca (odwiedziny osób chorych i starszych od godz. 9.00, spowiedź św. od godz. 16.30).
  3. Każdego dnia października po wieczornej Eucharystii modlimy się w naszej świątyni – przed wystawionym Najświętszym Sakramentem – na różańcu. Zapraszamy serdecznie do wspólnej modlitwy. Po nabożeństwie losujemy dwie figurki Matki Najświętszej (przez dzieci i dorosłych), które na jeden dzień zabierane są do domu. Na koniec miesiąca obie figurki trafią – drogą losowania – na stałe do dwóch rodzin.
  4. Zakończyliśmy już zapisy na pielgrzymkę autokarową do Częstochowy, która odbędzie się 22 października. Jest otwarta jeszcze lista rezerwowa. Osoby, które zgłosiły chęć uczestnictwa w wyjeździe – a jeszcze tego nie zrobiły – prosimy o uiszczenie wpłaty oraz przekazanie swych danych osobowych (potrzebnych do ubezpieczenia).
  5. W miniony czwartek z tygodniowego pobytu w Ciechocinku powrócili członkowie Parafialno-Osiedlowe Klubu Seniora. Witamy Was Kochani w domu!
  6. Za tydzień przypada druga niedziela miesiąca. Ofiary składane na tacę zostaną przeznaczone na sprawy gospodarczo-remontowe parafii.
  7. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy. Do nabycia są również różnego rodzaju kalendarze na rok 2023 (ścienne i książkowe).
  8. Mamy dzisiaj możliwość nabycia ciekawej pozycji książkowej pt. Św. Józef Sebastian Pelczar w służbie Bogu i człowiekowi. To przygotowana dla dzieci i młodzieży książka, autorstwa zamieszkującej w Michelinie siostry Antonetty Roguskiej – sercanki.
  9. Solenizantom, Jubilatom oraz Parafianom i Gościom życzymy radości i zdrowia!
  10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy Śp. Helenę Rogiewicz (l. 78). Łączymy się w modlitwie z bliskimi zmarłej i prosimy dla niej: Wieczny odpoczynek raj jej dać, Panie…