top
Ogłoszenia 2.04.2023 ROKU – NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ

2.04.2023 ROKU – NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ

  1. Rozpoczynamy dzisiaj – Niedzielą Męki Pańskiej (Palmową) –  Wielki Tydzień. Podczas wszystkich Mszy św. błogosławimy palmy. Po Mszy św. o godzinie 12.00 odbędzie się rozwiązanie konkursu na najpiękniejszą i największą – wykonaną własnoręcznie – palmę wielkanocną.
    Dzisiejsza niedziela jest jednocześnie ostatnim (dziewiątym) dniem comiesięcznej Nowenny przed Nawiedzeniem Matki Bożej w Ikonie Jasnogórskiej w naszej diecezji i 18. rocznicą śmierci św. Jana Pawła II. O godzinie 21.00 odbędzie się dzisiaj Apel Jasnogórski, połączony z modlitwami nowennowymi i różańcem. Około godziny 21.37 (godzina śmierci św. Jana Pawła II) wyjdziemy przed pomnik papieski. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i prosimy o przeniesienie ze sobą lampionów
  2. Przed nami Triduum Paschalne. W naszej parafii liturgia Triduum Paschalnego będzie sprawowana według następującego porządku: Wielki Czwartek i Wielki Piątek – godzina 18.00 (w Wielki Piątek: Nowenna do Bożego Miłosierdzia – I dzień – o godzinie 15.00, adoracja Pana Jezusa w grobie – do godziny 22.00), Wielka Sobota – godzina 20.00. Przychodząc w sobotę na wieczorną liturgię zabierzmy ze sobą świece. Tradycyjne błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny będzie się odbywało w Wielką Sobotę co pół godziny od godziny 9.00 do 15.00. Ostatnie błogosławieństwo pokarmów – o godzinie 15.00 – rozpocznie się Nowenną do Bożego Miłosierdzia.
  3. W najbliższy piątek (7.04) od godziny 9.00 rozpoczną się comiesięczne i jednocześnie przedświąteczne odwiedziny osób chorych i starszych z posługą sakramentalną. Prosimy o zgłaszanie osób chorych i starszych w zakrystii lub kancelarii. Osoby, które co miesiąc korzystają z posługi, nie muszą być zgłaszane.
  4. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego (9.04) o godzinie 6.00 sprawowana będzie Msza Święta Rezurekcyjna – z procesją. Członków asysty procesyjnej prosimy o przygotowanie obrazów i feretronów.
  5. Złożone dzisiaj na tacę ofiary przeznaczymy na kwiaty do Grobu Pańskiego i wielkanocną dekorację kościoła. Dziękujemy za dbałość o piękno naszego kościoła.
  6. W Niedzielę Miłosierdzia Bożego – tydzień po Wielkanocy (16.04) – sprawowana będzie o godzinie 15.00 na naszym cmentarzu Eucharystia za zmarłych (tego dnia nie będzie Mszy św. o godzinie 16.00 w kościele). Msza  święta na cmentarzu poprzedzona będzie Koronką do Bożego Miłosierdzia, połączoną z wypominkami za zmarłych. Wypominki możemy zamawiać w zakrystii lub kancelarii. Kartki wypominkowe znajdują się na stoliku pod chórem.
  7. Przy wyjściu ze świątyni jest do nabycia nowy numer tygodnika Idziemy.
  8. Osoby, które jeszcze nie odbyły przedświątecznej spowiedzi świętej, zapraszamy od poniedziałku do środy – do dolnego kościoła – gdzie pół godziny przed wieczorną Mszą św. będzie możliwość wyspowiadania się. Wszystkim naszym Parafianom, Gościom, Jubilatom i Solenizantom życzymy jak najgłębszego przygotowania się i radosnego przeżycia najważniejszych świąt naszej wiary!

 ks. Sebastian Osiński