top
Ogłoszenia 19.12.2021 ROKU – IV NIEDZIELA ADWENTU

19.12.2021 ROKU – IV NIEDZIELA ADWENTU

 1. Przed nami ostatnie chwile tegorocznego Adwentu. W piątek Wigilia– zachowajmy tradycyjnie postny charakter tego dnia. Zapraszamy na wspólne kolędowanie, które rozpocznie się 24 grudnia o godzinie 23.30. Następnie – o północy – rozpocznie się Msza Święta Pasterska, którą zainaugurujemy Okres Bożego Narodzenia. W sobotę – w Uroczystość Bożego Narodzenia – niedzielny porządek Mszy świętych. 26 grudnia (w II dzień świąt) – Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.
 2. Adwentowe Roraty sprawowane będą w tym tygodniu: w dolnym kościele – we wtorek o godzinie 17.00; w Karmelu – od poniedziałku do piątku o godzinie 6.30.
 3. Czwartkowa adoracja Najświętszego Sakramentu (od godziny 16.00 w dolnym kościele) będzie jednocześnie włączeniem się naszej parafii w adorację diecezjalną – w ramach której każda wspólnota parafialna ma przydzielony jeden dzień w roku – naszej parafii wyznaczono w tym roku właśnie 23 grudnia.
 4. Prosimy o zgłaszanie osób starszych i chorych, które chcą skorzystać z sakramentów świętych przed świętami. Odwiedziny obędą się w najbliższą środę (22.12) od godz. 9.00.
 5. Zakończyły się już zapisy na pielgrzymkę do Medjugorie. Nie ma już wolnych miejsc. Po świętach odbędzie się spotkanie uczestników wyjazdu z przedstawicielem biura podróży. O terminie tegoż spotkania poinformujemy.
 6. Przypominamy, iż w naszej parafii tegoroczna wizyta duszpasterska odbędzie się na zaproszenie skierowane przez Wiernych. Osoby chcące przyjąć Kolędę prosimy o zgłoszenie swej deklaracji do 31 grudnia (w kancelarii, zakrystii, telefonicznie lub mailowo). W Nowy Rok (1 stycznia) i w niedzielę 2 stycznia podamy plan Kolędy.
 7. Dziękujemy za złożone w minioną niedzielę na tacę gospodarczą ofiary. Zebrano 4, 490 złotych. W minionym tygodniu dokonaliśmy odnowienia trzech płaskorzeźb na ścianach naszego kościoła. Aktualnie trwają prace związane z dekorowaniem świątyni na Boże Narodzenie. Dziękujemy za wszelką życzliwość i pomoc!
 8. W rozpoczynającym się tygodniu, wraz z ks. Patrykiem i ks. Krzysztofem, przekażemy paczki żywnościowe podopiecznym Parafialnej Akcji Charytatywnej. Paczki zostały zakupione w ramach zadania Paczka świąteczna z projektu realizowanego przez Fundację Caietanus pod nazwą  Łączą nas międzypokoleniowe mosty. Projekt jest finansowany z grantu otrzymanego z Fundacji ANWIL. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za dobre serce!
 9. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy, pobłogosławione opłatki oraz przygotowane przez naszych ministrantów sianko wigilijne, do którego załączony jest obrzęd wigilijny i gipsowy świecznik w kształcie choinki.
 10. Życzymy wszystkim doświadczenia Bożej łaski, dużo pokoju w sercu oraz zdrowia!
 11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy Śp. Ryszarda Augustyniaka (l. 58). Łączymy się z bliskimi naszego zmarłego Pana Organisty w modlitwie: Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

ks. Sebastian Osiński