top
Ogłoszenia 19.09.2021 roku – XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

19.09.2021 roku – XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Obchodzimy dzisiaj w Kościele w Polsce Dzień Środków Społecznego Przekazu.
 2. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek (20.09) – wspomnienie św. męczenników Andrzeja Kim Taegon, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy, we wtorek (21.09) – Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty, w czwartek (23.09) – wspomnienie św. Pio z Pietrelciny.
 3. Zapraszamy na cotygodniowe nabożeństwa:
  w każdy poniedziałek (ok. 15 minut przed wieczorną Mszą Świętą) – Nowenna do Ducha Świętego, który patronuje naszej parafii (specjalne modlitwy o Dary, których tak bardzo w codziennym życiu potrzebujemy: mądrości, rozumu, rady, męstwa, wiedzy, bojaźni Bożej i pobożności);
  w każdą środę (ok. 15 minut przed wieczorną Mszą Świętą) – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy (pod której wezwaniem jest dolna kaplica naszego kościoła);
  w każdy czwartek (od godziny 16.00) – godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu (w ciszy), zakończona nabożeństwem do św. Józefa.
 4. W najbliższą niedzielę (26.09) na Mszy świętej o godzinie 12.00 dzieci z klas trzecich, przygotowujące się I Komunii Świętej w naszej parafii, otrzymają pobłogosławione różańce.
 5. W piątek (24.09), pod kierunkiem ks. Patryka, do Lichenia i Uniejowa udaje się autokarowa pielgrzymka uczniów klas ósmych. Natomiast zbiórka uczestników wyjazdu do Karpacza i okolic odbędzie przy kościele w sobotę (25.09) o godzinie 4 rano.
 6. W sobotę (2.10) w Bazylice Katedralnej we Włocławku odbędzie się diecezjalne dziękczynienie za beatyfikację kardynała Stefana Wyszyńskiego. Biskup włocławski Krzysztof Wętkowski zaprasza nas do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.
 7. W minioną niedzielę na tacę gospodarczą złożono ofiary  wysokości 4, 583 złotych. Dziękujemy za każdy gest życzliwości wobec naszej parafii.
 8. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy. W zakrystii są również do nabycia kalendarze ścienne na rok 2022.
 9. Życzymy wszystkim obfitości Bożych darów! Pozdrawiamy Jubilatów i Solenizantów tego tygodnia.
 10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: Śp. Stanisława Andrzejewskiego (l. 74), Śp. Zofię Janinę Robaszewską (l. 80), Śp. ks. Ryszarda Felisiaka (l. 70), Śp. Teresę Annę Wojciechowską (l. 81), Śp. Jerzego Barburzyńskiego (l. 84) i Śp. Reginę Błaszczyk (l. 65). Łączymy się z bliskimi zmarłych i prosimy dla nich i naszych bliskich zmarłych: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

 ks. Sebastian Osiński, proboszcz