top
Ogłoszenia 19.06.2022 ROKU – XII NIEDZIELA ZWYKŁA

19.06.2022 ROKU – XII NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. W tym tygodniu w liturgii: we wtorek (21.06) – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi; w czwartek (23.06) – Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela; w piątek (24.06) – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa; w sobotę (25.06) – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
  2. Trwamy w tradycyjnej Oktawie Uroczystości Bożego Ciała. Do czwartku włącznie odbywa się procesja eucharystyczna, podczas której śpiewamy litanię ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W czwartek – na zakończenie Oktawy Bożego Ciała – odbędzie się błogosławieństwo wianków splecionych z kwiatów i ziół leczniczych. Tego dnia procesja odbędzie się przed Mszą św. – na zakończenie adoracji – o godz. 16.45.
  3. Dzisiaj o godzinie 12.00 Karol Kropkowski sprawował będzie w naszym kościele Mszę Świętą Prymicyjną. Będzie to jednocześnie Eucharystia na zakończenie roku szkolnego 2021/2022.
  4. Decyzją ks. bp. Krzysztofa Wętkowskiego z początkiem lipca pracę duszpasterską w naszej parafii zakończy ks. Krzysztof Tomaszewski. Z całego serca dziękujemy księdzu Krzysztofowi za jego dwuletnią posługę na rzecz naszej wspólnoty i życzymy samych dobrych doświadczeń podczas posługi w nowej parafii – Wniebowzięcia N.M.P. w Lipnie. Do pracy w naszej wspólnocie został skierowany ks. Maciej Adamski, który przez ostatnie cztery lata posługiwał w Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sieradzu. Podziękowanie ks. Krzysztofowi wyrazimy w najbliższą niedzielę (26.06), podczas Mszy św. o godzinie 12.00. Zapraszamy wszystkich Parafian, Grupy parafialne oraz Dyrekcję, Pracowników i Uczniów naszej michelińskiej szkoły.
  5. Dziękujemy za złożone w minioną niedzielę na tacę gospodarczą ofiary. Zebrano 4, 440 złotych. Za tydzień comiesięczną zbiórkę datków na bony żywnościowe dla osób potrzebujących wsparcia przeprowadzi Parafialna Akcja Charytatywna. Bóg zapłać za wsparcie!
  6. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy.
  7. Życzymy naszym Gościom, Parafianom, Solenizantom i Jubilatom obfitości bożego błogosławieństwa. Pracownikom oświaty oraz Uczniom życzymy bezpiecznych wakacji (w czasie których niech nie zabraknie modlitwy i niedzielnej Mszy św.). Szczególną życzliwością otaczamy Ojców, którzy swoje święto będą obchodzili w najbliższy czwartek.

 ks. Sebastian Osiński