top
Ogłoszenia 19.05.2024 ROKU – UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

19.05.2024 ROKU – UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

 1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – nasz Parafialny Odpust. Świętowanie rozpoczęliśmy wczorajszą Mszą św. o godzinie 17.00 – pod przewodnictwem ks. bpa Stanisława Gębickiego. Była to Eucharystia z Wigilii Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, z udzieleniem sakramentu bierzmowania uczniom klas ósmych. Dzisiejsza Suma odpustowa – o godzinie 12.00 – zakończona będzie nabożeństwem majowym i procesją eucharystyczną. Dzisiejszą uroczystością kończy się liturgiczny okres wielkanocny.
 2. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek (20.05) – święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła, w czwartek (23.05) – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; w piątek (24.05) – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe. Odbywają się one po wieczornych Mszach świętych. W tym tygodniu wyjątkiem będzie czwartek, kiedy to nabożeństwo majowe odbędzie się na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu – czyli przed Mszą świętą. W środę (22.05) nabożeństwo majowe odbędzie się (po Mszy świętej) poza świątynią – przed wzniesioną 66 lat temu kapliczką Matki Bożej, znajdującą się przy ulicy Jaworowej 38.
 4. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie świątyni na Odpust Parafialny. Paniom Stanisławie Klacza i Elżbiecie Góreckiej ze Smólska za dostarczenie tataraku do dekoracji, asyście procesyjnej i liturgicznej, Zespołowi „Na Duchową Nutę” oraz Chórowi Parafialnemu.
  Dziękujemy za złożone w minioną niedzielę na tacę gospodarczą ofiary – zebrano 5, 100 złotych. Składamy także serdeczne podziękowania młodzieży bierzmowanej i jej rodzicom za dar ołtarza. Jest nim renowacja krzyża, który stoi w górnym kościele przy ołtarzu.
 5. Moderatorzy Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku przekazują zaproszenie: 25 maja br. diakoni naszego włocławskiego seminarium przyjmą święcenia prezbiteratu. W przeddzień, tj. w piątek  24 maja  o godz. 19.00 w katedrze, odbędzie się diecezjalne czuwanie modlitewne, podczas którego będziemy prosić Boga w intencji przyszłych neoprezbiterów. Chcemy  modlić się też o potrzebne łaski dla kapłanów naszej diecezji, posługujących w kraju i poza jego granicami, jak również o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym modlitewnym spotkaniu.
 6. Z racji Dnia Dziecka, 1 czerwca br. na terenie przykościelnym (w godzinach 12.00-16.00) odbędzie się Piknik Parafialno-Osiedlowy – pod nazwą „Dzień Rodziny”. Organizatorem pikniku jest Fundacja Caietanus oraz nasza parafia. W programie: grill, słodka kawiarenka, konkurs na rodzinne ciasto, loteria fantowa, kiermasz rodzinnej książki, stoisko „mydło-powidło”, warsztaty artystyczne, słodkości, konkurs „hobby horse”, dmuchaniec, punkt porad dietetycznych i badań oraz inne atrakcje. Zapraszamy!
 7. Z naszej parafii organizowany jest wyjazd na XVIII Spotkanie Młodych Lednica 2000. Wyjazd odbędzie się w sobotę – 1 czerwca br. Są jeszcze wolne miejsca. Osoby zainteresowane mogą się zgłaszać do ks. Damiana lub do p. Aleksandry Kędzierskiej (z Zespołu „Na Duchową Nutę”).
 8. 2 czerwca br. podczas Sumy o godzinie 12.00 będziemy dziękowali Panu Bogu za 50-lecie Kapłaństwa Ks. Kan. Dionizego Lewandowskiego, poprzedniego proboszcza naszej parafii. Już dzisiaj zapraszamy na to dziękczynienie i polecamy wdzięcznej modlitwie Księdza Jubilata Dionizego!
 9. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy. Zachęcamy do lektury.
 10. Wszystkim naszym Parafianom, Gościom, Jubilatom i Solenizantom życzymy obfitości darów Ducha Świętego na każdy dzień!
 11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy spośród nas śp. Elżbietę Wrzesińską (l. 71). Łączymy się z bliskimi zmarłej w modlitwie: Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…

 ks. Sebastian Osiński