top
Ogłoszenia 18.12.2022 ROKU – IV NIEDZIELA ADWENTU

18.12.2022 ROKU – IV NIEDZIELA ADWENTU

 1. Rozpoczęliśmy dzisiaj nasze parafialne rekolekcje adwentowe, którym przewodniczy ks. Łukasz Matuszak – wikariusz Parafii św. Jana we Włocławku i obrońca węzła małżeńskiego w Sądzie Kościelnym Diecezji Włocławskiej. Spowiedź rekolekcyjna będzie się odbywała w poniedziałek i we wtorek pół godziny przed każdą Mszą świętą.
  Porządek rekolekcyjny jutro i pojutrze: godzina 9.00 – Msza święta z nauką ogólną (w poniedziałek z namaszczeniem osób chorych i starszych), godzina 16.30 – Msza święta roratnia z udziałem dzieci i młodzieży (kandydaci do bierzmowania i I Komunii św. – obecność obowiązkowa), godzina 18.00 – Msza święta z nauką ogólną. W poniedziałek i we wtorek (ze względu na łatwiejsze ogrzanie pomieszczeń) Msze święte będą sprawowane w dolnym kościele. Składane w te dni na tacę ofiary będą wyrazem naszej wdzięczności wobec Księdza Rekolekcjonisty.
 2. W zakrystii lub kancelarii parafialnej prosimy o zgłaszanie osób starszych i chorych, które chcą skorzystać z sakramentów świętych przed świętami. Odwiedziny obędą się w piątek 23 grudnia od godziny 9.00.
 3. Zapraszamy na ostatnie adwentowe Roraty: od poniedziałku do soboty o godz. 6.30 w Karmelu oraz w dolnym kościele w poniedziałek i wtorek o godz. 16.30.
 4. Od środy – 28.12 – rozpoczynamy wizytę duszpasterską (Kolędę) w naszej parafii. W najbliższą niedzielę i w kolejne będziemy podawali, w ramach ogłoszeń, harmonogram kolędowy.
 5. Wolontariat pracowniczy firmy „Anwil”, wolontariusze z „Klubu Kajetan” oraz nasi duszpasterze wraz z Parafialną Akcją Charytatywną i Parafialno-Osiedlowym Klubem Seniora „Michelińskie Pasjonatki”, zapraszają osoby samotne i seniorów na spotkanie wigilijne w najbliższy piątek – 23 grudnia o godzinie 13.00 – do pomieszczeń Świetlicy „Oratorium”. Dla osób samotnych wolontariusze przygotują świąteczny poczęstunek.
 6. Fundacja „Caietanus” organizuje akcję pt. „Paczka Seniora”. Akcja przeznaczona jest dla samotnych seniorów, którzy szczególnie po okresie pandemii, pozostają sami w domu. Prosimy, aby rozejrzeć się wokół siebie, może mieszka obok nas ktoś potrzebujący pomocy. Takie osoby można zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej – do wtorku (do zakończenia rekolekcji). Fundacja, wraz z wolontariuszami ze świetlicy „Klub Kajetan” oraz wolontariuszami ze Szkoły Podstawowej numer 19 (z księdzem Patrykiem) przygotują paczki i do świąt dostarczą je pod zgłoszone adresy. „Paczka Seniora” jest organizowana w ramach projektu „Rodzinne mosty” z grantu Fundacji ANWIL.
 7. Trwają zapisy na Parafialny Bal Charytatywny, który odbędzie się 18 lutego 2023 roku – w Restauracji „Podgrodzie” pod Kowalem. Zapraszamy!
 8. W minioną niedzielę na tacę gospodarczą zebrano 5, 065 złotych. Dziękujemy za każdą formę życzliwości wobec naszej parafii.
 9. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia nowy numer tygodnika Idziemy – z kalendarzem na 2023 rok i obrzędem wigilijnym. Ponadto można nabyć od Pani Organistki Karoliny pobłogosławione opłatki wigilijne oraz od ministrantów sianko wigilijne z kartką świąteczną, opatrzoną zdjęciami z naszego kościoła i życzeniami. Pakiety z siankiem zostały przygotowane przez naszych ministrantów, pod opieką ks. Patryka.
 10. Życzymy wszystkim dobrego przygotowania się do Świąt Bożego Narodzenia, zarówno na polu duchowym – poprzez udział w rekolekcjach i spowiedź oraz na polu przygotowań zewnętrznych!
  Zapraszamy do wspólnej radości świątecznej i uczestniczenia w świątecznych Mszach świętych, sprawowanych w naszym kościele. W sobotę (24.12) przed Pasterką – o godzinie 23.20 – rozpocznie się nasze kolędowanie z Chórem Parafialnym i Zespołem „Na Duchową Nutę”.