top
Ogłoszenia 18.07.2021 ROKU – XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

18.07.2021 ROKU – XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. W tym tygodniu w liturgii: w czwartek (22.07) – święto św. Marii Magdaleny; w piątek (23.07) – święto św. Brygidy, patronki Europy; w sobotę (24.07) – wspomnienie św. Kingi.
  2. W przyszłą niedzielę – 25.07 – w liturgiczne wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców, po każdej Mszy świętej odbędzie błogosławieństwo kierowców oraz ich środków lokomocji. Na Eucharystii o godzinie 12.00 będziemy tego dnia modlili się w intencji Solenizanta – Ks. Krzysztofa. Zapraszamy!
  3. W lipcu i sierpniu wieczorne Msze święte w tygodniu sprawowane są o godzinie 18.00Kancelaria parafialna czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 18.30-19.30. Osoby chcące się z nami skontaktować zapraszamy do kancelarii lub prosimy o kontakt mailowy. W związku z uszkodzeniami poburzowymi aktualne nie funkcjonuje telefon parafialny.
  4. W kancelarii Parafii Katedralnej trwają zapisy na 33. Pieszą Pielgrzymkę Włocławską na Jasną Górę. Pielgrzymka tradycyjnie wyruszy 6 sierpnia.
  5. W Świetlicy ORATORIUM trwają półkolonie letnie dla dzieci i młodzieży. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-14.00.
  6. W minioną niedzielę na tacę gospodarczą zebrano 4,232 złote. Składamy serdeczne podziękowania Paniom z Koła Żywego Różańca za posprzątanie górnego kościoła oraz Osobom zaangażowanym w porządkowanie terenu przykościelnego i cmentarza ze skutków wichury. Dziękujemy za każdą formę troski o naszą parafię!
  7. Dyrekcja i Pracownicy Szkoły Podstawowej nr 19 w Michelinie przygotowują wystawę o historii naszej szkoły. Osoby posiadające i chcące udostępnić stare zdjęcia lub inne materiały proszone są o kontakt w tej sprawie.
  8. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy.
  9. Pozdrawiamy wszystkich naszych Parafian, Gości, Sympatyków parafii, Jubilatów i Solenizantów tego tygodnia. Wszystkim udającym się na urlop lub na nim przebywającym życzymy dobrego wypoczynku!
  10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy Śp. Annę Grzelec (l. 38). Łączymy się w modlitwie z bliskimi zmarłej i prosimy dla niej oraz dla zmarłych z naszych rodzin o Niebo. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…