top
Ogłoszenia 17.10.2021 roku – XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

17.10.2021 roku – XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek – Święto Świętego Łukasza Ewangelisty, w środę – wspomnienie św. Jana Kantego, w piątek – Uroczystość Świętego Jana Pawła II.
  2. Jutro (18.10) o godzinie 16.00 na tamie włocławskiej rozpoczną się uroczystości poświęcone 37. rocznicy męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
  3. Październikowe nabożeństwa różańcowe odbywają się po wieczornych Msza świętych.
  4. W tym tygodniu będziemy mieli podwójną możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu: w czwartek (w górnym kościele) – od 16.00 godzinna adoracja w ciszy, w sobotę (w dolnym kościele) – o godzinie 9.00 Msza św., po niej rozpoczęcie adoracji prowadzonej przez Wspólnotę Adoracji Najświętszego Sakramentu i Niepokalanej (zakończenie o godzinie 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia).
  5. Dzisiaj o godzinie 15.00 w dolnym kościele rozpocznie się Rejonowy Dzień Skupienia Domowego Kościoła (rodzinnej gałęzi Ruchu Światło-Życie).
  6. W przyszłą niedzielę odbędą się spotkania formacyjno-informacyjne: po Mszy świętej o godzinie 12.00 – dzieci przygotowujących się do I Komunii oraz ich rodziców (opiekunów), po Mszy świętej o godzinie 16.00 – kandydatów do sakramentu bierzmowania.
  7. W minionym tygodniu na tacę remontowo-inwestycyjną zebrano ofiary w wysokości 4, 714 złotych. Dziękujemy za wspólną troskę o funkcjonowanie naszej parafii.
  8. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy. Na stoliku po chórem znajdują się także kartki wypominkowe. Zachęcamy do zamawiania za naszych zmarłych tradycyjnych imiennych wypominków jednorazowych(którymi będziemy się modlili 1 listopada na naszym cmentarzu) oraz całorocznych (którymi będziemy się modlili przed poszczególnymi niedzielnymi Mszami św. przez cały rok). Wypominki możemy zamawiać w zakrystii lub kancelarii parafialnej
  9. Dziękujemy za wspólną modlitwę! Życzymy wszystkim Parafianom, Gościom, Jubilatom i Solenizantom światła Ducha Świętego!
  10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: Śp. Teresę Bielecką (l. 71), Śp. Wiesławę Dębczyńską-Plaskiewicz (l. 69), Śp. Janinę Chaberską (l. 79) i Śp. Jana Langę (l. 85). Łączymy się z bliskimi zmarłych, za których się modlimy: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

 ks. Sebastian Osiński