top
Ogłoszenia 17.04.2022 ROKU – NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

17.04.2022 ROKU – NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

  1. W Zmartwychwstaniu Pana Jezusa tkwi sedno i sens naszej wiary. Życzymy wszystkim naszym Parafianom, Gościom oraz Przyjaciołom parafii dużo siły i radości. Niech świadomość, że żywy Bóg nigdy nas nie opuszcza, jeśli tylko dbamy o relację z Nim, będzie źródłem optymizmu i jedności między nami. Życzymy radosnego przeżycia tych Świąt. Szczególnie pamiętamy o osobach chorych, samotnych i zagubionych życiowo. Pozdrawiamy także będących pośród nas obywateli Ukrainy i zapewniamy o naszej modlitwie i otwartym na ich cierpienie sercu!
  2. Dziękuję bardzo serdecznie wszystkim Ofiarodawcom oraz Osobom zaangażowanym w przygotowanie świątyni i jej obejścia na tegoroczną Wielkanoc. Odpowiedzialnym za przygotowanie Ciemnicy Grobu Pańskiego był w tym roku ks. Patryk. Dziękuję ks. Patrykowi i wspierającemu go ks. Krzysztofowi. Dziękuję s. Zofii Foksińskiej, p. Dorocie Konopka, p. Karolinie Puchalskiej, p. Oktawianowi Rataj, p. Grzegorzowi Michalakowi, pp. Ewelinie i Henrykowi Krupińskim oraz p. Piotrowi Uzarczyk. Składam serdeczne podziękowania Chórowi Parafialnemu, Zespołowi „Na Duchową Nutę”, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Asyście oraz wszystkim Osobom zaangażowanym w przygotowanie i przebieg liturgii.
  3. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze Święte będą sprawowane według porządku niedzielnego. Składane w Poniedziałek Wielkanocy ofiary zostaną przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
  4. Rozpoczęliśmy okres wielkanocny. Pamiętajmy o zachowaniu trzeciego przykazania kościelnego, które brzmi: „Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię Świętą”. Zachęcamy też do odbycia spowiedzi świętej. Spowiadamy każdego dnia przed wieczornymi Mszami świętymi.
  5. Do soboty włącznie, kwadrans przed wieczorną Mszą świętą, modlimy się Nowenną przed Świętem Miłosierdzia Bożego, które przypada w przyszłą niedzielę (24.04). Za tydzień sprawowana będzie o godzinie 15.00 na naszym cmentarzu Eucharystia za zmarłych. Msza  święta na cmentarzu poprzedzona będzie Koronką do Bożego Miłosierdzia, połączoną z wypominkami za zmarłych. Wypominki możemy zamawiać w zakrystii lub kancelarii. Kartki wypominkowe znajdują się na stoliku pod chórem. W przyszłą niedzielę nie będzie Mszy świętej o godzinie 16.00.

 ks. Sebastian Osiński