top
Ogłoszenia 16.10.2022 ROKU – XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

16.10.2022 ROKU – XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Obchodzimy dzisiaj – pod hasłem Blask Prawdy– XXII Dzień Papieski. Przed kościołem możemy wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” , która funduje stypendia dla utalentowanej i biednej młodzieży. Dziękujemy za włączenie się w tę akcję.
  2. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek (17.10) – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego; we wtorek (18.10) – Święto św. Łukasza Ewangelisty; w czwartek (20.10) – wspomnienie św. Jana Kantego; w sobotę (22.10) – Uroczystość św. Jana Pawła II.
  3. Zapraszamy na październikowe nabożeństwa różańcowe – po wieczornych Eucharystiach (Z wyjątkiem czwartku, kiedy to różaniec odbywa się o godzinie 16.30 – na zakończenie adoracji).
  4. Piękną i zbawienną rzeczą jest modlić się za zmarłych. W Drugiej Księdze Machabejskiej możemy przeczytać, iż książę izraelski Juda za swoich poległych żołnierzy złożył ofiarę przebłagalną w świątyni, aby zostali uwolnieni od grzechu. Jak powie dalej Słowo Boże: bardzo pięknie i szlachetnie uczynił, myślał bowiem o zmartwychwstaniu(2 Mch 12, 43-46). Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Zachęcamy do zamawiania za naszych zmarłych tradycyjnych imiennych wypominków jednorazowych oraz całorocznych. Kartki wypominkowe znajdują się na stoliku pod chórem. Wypominki możemy zamawiać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Dla uniknięcia zbędnych pomyłek, prosimy o zapisywanie imion i nazwisk naszych zmarłych w mianowniku.
  5. W niedzielę poprzedzającą Uroczystość Wszystkich Świętych – 30.10 – odbędzie się w naszej parafii Orszak Świętych. O godzinie 11.40 gromadzimy się – przebrani za różnych świętych – na naszym cmentarzu, skąd przejdziemy wspólnie do kościoła. Do przebrania zachęcamy dzieci młodzież i osoby dorosłe. Po Mszy odbędzie się spotkanie formacyjne dzieci przed I Komunią i ich rodziców oraz kandydatów do bierzmowania.
  6. Dziękujemy za złożone w minioną niedzielę na tacę remontowo-inwestycyjną  Zebrano 5, 235 złotych.
  7. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy. Do nabycia są jeszcze kalendarze na rok 2023.
  8. Solenizantom, Jubilatom oraz Parafianom i Gościom życzymy dużo pokoju w sercu!
  9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy Śp.: Bogumiła Czyżaka (l. 86), Teresę Wilczyńską (l. 73) i Ewelinę Ludwiszewską (l. 37). Łączymy się w modlitwie z bliskimi zmarłych i prosimy dla nich: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…