top
Ogłoszenia 15.05.2022 ROKU – V NIEDZIELA WIELKANOCNA

15.05.2022 ROKU – V NIEDZIELA WIELKANOCNA

  1. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek (16.05) – Święto Świętego Andrzeja Boboli.
  2. Dzisiaj na Eucharystii o godz. 10.30 do I Komunii Świętej przystąpi 50-osobowa grupa naszych dzieci. Pamiętajmy o nich i ich rodzinach w naszych modlitwach. Od poniedziałku do piątku dzieci będą uczestniczyły w Msza św. wieczornych – w ramach Białego tygodnia.
  3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odbywają się każdego dnia po wieczornej Mszy św. (z wyjątkiem czwartku, kiedy to nabożeństwo majowe odbywa się na zakończenie adoracji – czyli ok. godz. 16.45). W najbliższą środę – 18.05 – nabożeństwo odbędzie się (ok. godz. 17.45)  przed figurą Matki Bożej, znajdującą się przy ul. Bluszczowej 3 – na posesji Pani Mirosławy Wojciechowskiej.
  4. W najbliższą sobotę nie będzie wieczornej Mszy św. w kościele. Sprawowana będzie natomiast o godz. 17.00 Eucharystia i po niej nabożeństwo majowe na Potoku – w lesie, gdzie znajduje się kapliczka Matki Bożej i ołtarz polowy. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Do tego miejsca można dotrzeć pieszo – od strony ul. Pocztowej lub też autem, czy rowerem – skręcając w prawo, w pierwszą drogę do lasu, z drogi prowadzącej do Smólska (tego dnia będą otwarte szlabany, postaramy się również postawić tabliczki informacyjne).
  5. Niebawem Dzień Matki. Wraz z Fundacją Caietanus zapraszamy w przyszłą niedzielę (22.05) na maryjny montaż słowno-muzyczny pt. „W hołdzie wszystkim Mamom”. Montaż – podczas Mszy św. o godz. 9.00, 10.30 i 12.00 – będzie wykonany przez Chór Parafialny oraz Parafialno-Osiedlowy Klub Seniora (pod kierunkiem Pani Organistki Karoliny Puchalskiej). Po Mszach św. odbędzie się akcja Fundacji Caietanus na cele charytatywne – m. in. na przygotowanie upominków dla dzieci z Ukrainy i z niepełnosprawnością. Fundacja przygotuje również w kościele wystawę fotograficzną z działalności Klubu Kajetan – popołudniowej świetlicy terapeutycznej znajdującej się przy ul. Zachodniej 100 w Michelinie.
  6. Dziękujemy za złożone w minioną niedzielę na tacę gospodarczą ofiary w wysokości 5, 625 złotych.
  7. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy.
  8. Pozdrawiamy serdecznie wszystkich naszych Parafian i Gości, Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia. Dajmy się prowadzić Duchowi Świętemu!
  9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Wojciecha Malinowskiego (l. 83) i śp. Barbarę Mierzejewską (l. 84), których polecamy w modlitwie: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…