top
Ogłoszenia 15.01.2023 ROKU – II NIEDZIELA ZWYKŁA

15.01.2023 ROKU – II NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. W tym tygodniu w liturgii: we wtorek (17.01) – wspomnienie św. Antoniego opata i Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce; w czwartek (19.01) – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, w sobotę (21.01) – wspomnienie św. Agnieszki.
    Od 18 do 25 stycznia trwał będzie Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
  2. Trwa wizyta duszpasterska (Kolęda). Harmonogram kolędowy na dany tydzień przekazujemy w ramach ogłoszeń duszpasterskich i umieszczamy na stornie internetowej: duch-swiety.pl. Wodę święconą możemy zabierać ze sobą do domu ze stojącego w kruchcie kościoła naczynia. W czasie trwania Kolędy kancelaria parafialna wieczorem jest nieczynna.
  3. Dzisiaj o godzinie 17.30 w restauracji „Koralowa” rozpocznie się spotkanie opłatkowo-noworoczne Kół Żywego Różańca, Parafialno-Osiedlowego Klubu Seniora „Michelińskie Pasjonatki” oraz Chóru Parafialnego. Po spotkaniu opłatkowym Fundacja Caietanus przygotuje karnawałową potańcówkę pt. „Lata 70, lata 80”. Zabawa jest dofinansowana z projektu „Rodzinne mosty” z Fundacji ANWIL.
  4. W przyszłą niedzielę (22.01) po Mszy św. o godzinie 12.00 odbędzie się spotkanie organizacyjno-formacyjne rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
  5. Dziękujemy za złożone w minioną niedzielę na tacę gospodarczą ofiary. Zebrano 4, 785 złotych.
  6. Trwa przyjmowanie wpłat na Parafialny Bal Charytatywny od osób, które zgłosiły chęć uczestnictwa w zabawie.
  7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Wacława Cygana (l. 83) i śp. Elżbietę Iżemską (l. 74). Niech dobry Bóg umocni bliskich osób zmarłych, a zmarłym da życie wieczne. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
  8. Życzymy wszystkim naszym Parafianom oraz Gościom dużo pokoju serca. W sposób szczególny pozdrawiamy Babcie i Dziadków, którzy w tym tygodniu będą mieli swoje święto!

ks. proboszcz Sebastian Osiński