top
Ogłoszenia 14.01.2024 ROKU – II NIEDZELA ZWYKŁA

14.01.2024 ROKU – II NIEDZELA ZWYKŁA

 1. W tym tygodniu w liturgii: w środę (17.01) – wspomnienie św. Antoniego, opata (Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce); w piątek (19.01) – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara.
  Od 18 do 25 stycznia będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Centralne nabożeństwo ekumeniczne w diecezji włocławskiej będzie miało miejsce w sobotę, 20 stycznia, o godz. 16.00, w kościele św. Jana Chrzciciela we Włocławku. Ekumenicznym Nieszporom przewodniczyć będzie biskup diecezjalny Krzysztof Wętkowski, homilię wygłosi ks. Dawid Mendrok z Kościoła ewangelicko-augsburskiego.
 2. Za tydzień, w Niedzielę Słowa Bożego (21.01), będziemy obchodzili Dzień Babci, a 22.01 – Dzień Dziadka. W najbliższą niedzielę podczas Mszy św. o godzinie 9.00, 10.30 i 12.00 odbędzie się przygotowany przez Zespół Muzyczny „Na Duchową Nutę” oraz Fundację „Caietanus” montaż słowno-muzyczny z okazji Dnia Babci i Dziadka. Po Mszach św. będzie czekała na Babcie i Dziadków rozgrzewająca herbatka z niespodzianką! Zapraszamy!
 3. Dobiega końca przyjmowanie wpłat na Parafialny Bal Charytatywny od osób, które zgłosiły chęć uczestnictwa w zabawie.
 4. W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska (Kolęda). Jej harmonogram na bieżący tydzień podajemy w ramach ogłoszeń parafialnych oraz zamieszczamy na stronie internetowej parafii i na tablicy ogłoszeń przed kościołem.
 5. Przypominamy, iż: w okresie zimowym niedzielne Msze św. popołudniowe odbywają się w dolnym kościele; w czasie trwania Kolędy kancelaria parafialna wieczorem jest nieczynna.
 6. Dziękujemy za złożone dzisiaj na tacę gospodarczą ofiary. Przygotowujemy się – także poprzez ofiary kolędowe – do dużej inwestycji: generalnego remontu schodów – głównych i do dolnego kościoła.
 7. W przyszłą niedzielę (21.01) Parafialna Akcja Charytatywna przeprowadzi zbiórkę datków na pomoc potrzebującym naszego wsparcia.
 8. Wszystkim Parafianom, Gościom, Jubilatom i Solenizantom, Babciom oraz Dziadkom życzymy dużo zdrowia, pokoju w sercu i uśmiechu na twarzy!
 9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy spośród nas Śp. Jana Rosieckiego (l. 73). Łączymy się z bliskimi zmarłego w modlitwie: Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

 ks. Sebastian Osiński