top
Ogłoszenia 13.08.2023 ROKU – XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

13.08.2023 ROKU – XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek (14.08) – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego; we wtorek (15.08) – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny; w czwartek (17.08) – wspomnienie św. Jacka.
  2. Dzisiaj – po Eucharystii o godzinie 16.00 – odbędzie się Nabożeństwo Fatimskie (wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa – zakończona procesją z figurą Matki Bożej Fatimskiej). Prosimy o przyniesienie ze sobą lampionów lub świec.
  3. We wtorek – w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – Msze święte, z błogosławieństwem ziół i kwiatów, będą sprawowane według porządku niedzielnego. Tradycyjnie, składane tego dnia na tacę ofiary zostaną przekazane na naszą Katedrę, której patronuje Wniebowzięta Matka Boża. Z tej racji ks. biskup Krzysztof Wętkowski kieruje dzisiaj do nas swoją odezwę.
  4. Jutro – 14.08.2023 r. – o godzinie 6.30 sprzed kościoła wyruszy (pod kierunkiem ks. proboszcza Sebastiana) autokarowa pielgrzymka do kilku Sanktuariów naszej diecezji: Urodzin i Chrztu Świętego Maksymiliana Kolbego w Zduńskiej Woli, Matki Bożej Księżnej Sieradzkiej w Charłupi Małej, Świętego Józefa w Sieradzu, Urodzin i Chrztu Świętej Faustyny Kowalskiej w Świnicach Warckich oraz Kolegiaty Świętego Floriana w Uniejowie. W planie pielgrzymki mamy również odwiedzenie Charłupi Wielkiej, gdzie na cmentarzu parafialnym znajduje się grób pierwszego budowniczego naszego kościoła – ks. proboszcza Zygmunta Sobieraja.
  5. Także jutro – 14.08.2023 r. – członkowie Zespołu Muzycznego „Na Duchową Nutę” (pod kierunkiem ks. Arkadiusza) wyruszają do Bieżan na spływ kajakowy po rzekach Wkra i Mławka.
  6. Dziękujemy za złożone dzisiaj na tacę gospodarczą ofiary. Dziękujemy także za wspieranie inicjatyw duszpasterskich, które odbywają się w naszej parafii!
  7. W okresie wakacyjnym kancelaria parafialna czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 18.30-19.30. W tym tygodniu w czwartek (17.08) kancelaria wyjątkowo będzie czynna w godzinach 16.00-17.00.
  8. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy.
  9. Dziękujemy za wspólną modlitwę. Życzymy wszystkim Parafianom, Gościom, Jubilatom i Solenizantom wielu mocy duchowych i życzliwych osób spotykanych na co dzień!

 ks. Sebastian Osiński