top
Ogłoszenia 12.12.2021 roku – III NIEDZIELA ADWENTU – GAUDETE

12.12.2021 roku – III NIEDZIELA ADWENTU – GAUDETE

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy parafialne Rekolekcje adwentowe, którym przewodniczy ks. Krzysztof Włodarczyk. Zapraszamy na rekolekcyjne Msze święte:
  w poniedziałek – o godz. 900 – z nauką i sakramentem namaszczenia chorych, o godz. 16.00 – Roraty z nauką dla dzieci i młodzieży (w poniedziałek i wtorek obowiązkowy udział kandydatów do bierzmowania i I Komunii – dzieci otrzymają w poniedziałek pobłogosławione książeczki do nabożeństwa), o godz. 18.00 – z nauką ogólną;
  we wtorek – godz. 9.00 i 18.00 – z nauką ogólną, o godz. 16.00 – Roraty z nauką dla dzieci i młodzieży.
  Spowiedź św. w poniedziałek i we wtorek – pół godziny przed każdą Mszą św. Zbierane w poniedziałek i we wtorek na tacę ofiary będą wyrazem naszej wdzięczności dla Księdza Rekolekcjonisty.
 2. W zakrystii lub kancelarii parafialnej prosimy o zgłaszanie osób starszych i chorych, które chcą skorzystać z sakramentów świętych przed świętami. Odwiedziny obędą się w środę 22 grudnia od godz. 9.00.
 3. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek (13.12) – wspomnienie św. Łucji, we wtorek (14.12) – wspomnienie św. Jana od Krzyża.
 4. Adwentowe Roraty sprawowane będą w tym tygodniu:
  – w górnym kościele – w poniedziałek i wtorek o godzinie 16.00;
  – w Karmelu – od środy do soboty o godzinie 6.30.
 5. Od dzisiaj do soboty (18.12) gościmy w naszej świątyni  Obraz Matki Bożej Solidarności Robotników. Niezwykłemu wizerunkowi Maryi towarzyszą: kopia krzyża z Nowej Huty i relikwie bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Powitanie obrazu będzie miało miejsce podczas Eucharystii o godzinie 9:00, która w przededniu 40. rocznicy wybuchu stanu wojennego, będzie sprawowana w intencji naszej Ojczyzny. Z racji obecności obrazu Msze św. wieczorne oraz czwartkowa adoracja Najświętszego Sakramentu obędą się w tym tygodniu w górnym kościele.
 6. U ks. proboszcza Sebastiana trwają zapisy na organizowany przez naszą parafię – razem z Biurem Pielgrzymkowo-Turystycznym Caritas z Włocławka – 10-dniowy wyjazd do Medjugorie, Chorwacji, Słowenii, Bośni i Hercegowiny, Czarnogóry oraz na Węgry. Planowany termin wyjazdu: 27 czerwca – 6 lipca 2022 roku. Koszt uczestnictwa: 2, 590 złotych + 240 euro. Chęć uczestnictwa w pielgrzymce zdeklarowało – od minionej niedzieli – już. ok. 30 osób. Są jeszcze wolne miejsca.
 7. Zbliżający się okres Bożego Narodzenia w naszej tradycji łączy się z wizytą duszpasterską, nazywaną Kolędą. W naszej parafii tegoroczna wizyta duszpasterska (podobnie jak w roku ubiegłym) odbędzie się na zaproszenie skierowane przez Wiernych. Osoby chcące przyjąć Kolędę prosimy o zgłoszenie swej deklaracji do 31 grudnia (w kancelarii, zakrystii, telefonicznie lub mailowo). W Nowy Rok (1 stycznia) i w niedzielę 2 stycznia – wiedząc ilu Parafian jest zainteresowanych przyjęciem kolędowego błogosławieństwa – podamy harmonogram (plan) Kolędy. Prosimy o przekazanie informacji o systemie tegorocznej wizyty duszpasterskiej naszym sąsiadom.
 8. Teologiczne Towarzystwo Naukowe WSD we Włocławku organizuje w najbliższą środę – 15.12 – w auli Wyższego Seminarium Duchownego im bł. Stefana kard. Wyszyńskiego o godzinie 16.00 wykład otwarty pt.: Włocławski okres życia i działalności bł. kard. Stefana Wyszyńskiego. Wykład poprowadzi ks. dr Antoni Poniński.
 9. Dziękujemy za złożone dzisiaj na sprawy gospodarcze ofiary oraz za każdą życzliwość wobec naszej parafii.
 10. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy, świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz pobłogosławione opłatki. Nasi ministranci, pod kierunkiem ks. Krzysztofa, przygotowali także sianko wigilijne, do którego załączony jest obrzęd wigilijny oraz gipsowy świecznik w kształcie choinki. Cena pakietu wynosi 10 złotych. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na fundusz ministrancki.
 11. Życzymy wszystkim dużo pokoju w sercu i radości! Szczególne wyrazy życzliwości kierujemy w stronę Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia!
 12. W minionym tygodniu pożegnaliśmy Śp.: Alicję Górską (l. 87) i Adama Lewandowskiego (l. 22). Łączymy się z bliskimi zmarłych w modlitwie: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

 ks. Sebastian Osiński