top
Ogłoszenia 12.09.2021 roku – XXIV Niedziela Zwykła

12.09.2021 roku – XXIV Niedziela Zwykła

  1. Rozpoczynamy dzisiaj w Polsce, pod hasłem „W blasku ojcostwa”, XI Tydzień Wychowania.
  2. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek (13.09) – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, we wtorek (14.09) – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w środę (15.09) – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej, w czwartek (16.09) – wspomnienie św. męczenników Korneliusza i Cypriana, w sobotę (18.09) – Święto św. Stanisława Kostki.
    Jutro – po Mszy świętej o godzinie 17.00 – odbędzie się Nabożeństwo Fatimskie, które będzie jednocześnie naszym dziękczynieniem za beatyfikację bł. kardynała Stefana Wyszyńskiego i bł. Matki Elżbiety Czackiej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy!
  3. Dziś na Mszę świętą o godzinie 12.00 zapraszamy dzieci z klas trzecich, które chcą przystąpić w maju 2022 roku do I Komunii Świętej w naszej parafii – oraz ich rodziców (opiekunów prawnych). Uczniów klas ósmych, którzy chcą przyjąć sakrament bierzmowania w tym roku szkolnym zapraszamy (wraz z ich rodzicami) na dzisiejszą Mszę świętą o godzinie 16.00.
  4. Po skompletowaniu 50-osobowej grupy zakończyliśmy już zapisy osób chętnych na wyjazd do Wałbrzycha, Szklarskiej Poręby, Karpacza i okolic, który odbędzie się w dniach 25-26 września. Osoby, które zgłosiły chęć uczestnictwa, prosimy o przekazanie – ks. proboszczowi Sebastianowi, bądź pani Halinie Lewandowskiej – danych niezbędnych do ubezpieczenia oraz o uregulowanie wpłaty.
  5. Dziękujemy za złożone dziś na tacę gospodarczą ofiary. Aktualnie przygotowujemy się do remontu jadalni Świetlicy ORATORIUM, która w czasie wakacji uległa zalaniu.
  6. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy. W zakrystii są również do nabycia różnego rodzaju kalendarze ścienne na rok 2022. W związku z dzisiejszą beatyfikacją Stefana kardynała Wyszyńskiego wychodząc z kościoła możemy otrzymać pamiątkowy obrazek z wizerunkiem błogosławionego Prymasa Tysiąclecia.
  7. Życzymy wszystkim dużo radości, pokoju i łaski od Pana Boga! Szczególnie pozdrawiamy Jubilatów i Solenizantów tego tygodnia.
  8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: Śp. Sylwestra Pawlaka (l. 73), Śp. s. Bonifację Chowaniec (l. 84), Śp. Jadwigę Ignaczak (l.81) i Śp. Barbarę Marek (l. 58). Łączymy się z bliskimi zmarłych i prosimy dla nich i naszych bliskich zmarłych: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

 ks. Sebastian Osiński, proboszcz