top
Ogłoszenia 12.06.2022 ROKU – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

12.06.2022 ROKU – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

  1. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek (13.06) – wspomnienie św. Antoniego z Padwy; we wtorek (14.06) – Uroczystość bł. Michała Kozala, Patrona Włocławka; w czwartek (16.06) – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa; w piątek (17.06) – wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego.
  2. W czwartek – w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Msze święte będą sprawowane według następującego porządku: o godzinie 7.30 – w Karmelu, w kościele – o godzinie 9.00 i 10.30. Po Mszy świętej o godzinie 10.30 (podczas której do Komunii Świętej Rocznicowej przystąpi grupa dzieci z klas czwartych) wyruszy z kościoła – ulicami: Kościelna, Pszczela, Michelińska i Parkowa – tradycyjna procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Prosimy o przygotowanie ołtarzy w tych samych miejscach, co w latach poprzednich. Asystę procesyjną prosimy o przygotowanie obrazów, feretronów i chorągwi oraz zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów (Osoby chętne mogą do zakrystii dostarczać płatki kwiatowe). Zapraszamy do wspólnego dziękczynienia za dar Eucharystii – także w czasie tradycyjnej Oktawy Bożego Ciała.
  3. Jutro (13.06) zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie – po Mszy świętej o godzinie 17.00 w górnym kościele rozpocznie się wystawienie Najświętszego Sakramentu (litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa, modlitwa różańcowa), które zakończymy procesją.
  4. We wtorek (14.06) o godzinie 17.45 obędzie się próba i spowiedź dzieci z klas czwartych – przed Komunią Świętą Rocznicową.
  5. W przyszłą niedzielę (19.06) o godzinie 12.00, odbywający w tym roku akademickim w naszej parafii praktyki diakońskie Karol Kropkowski, sprawował będzie w naszym kościele MSZĘ ŚWIĘTĄ PRYMICYJNĄ. Będzie to jednocześnie Eucharystia na zakończenie roku szkolnego 2021/2022. Zapraszamy Dyrekcję, Nauczycieli, Pracowników administracji i obsługi naszej szkoły, Uczniów i ich Rodziców, Grupy Parafialne oraz wszystkich, którzy chcą przyjąć prymicyjne – indywidualne – błogosławieństwo.
  6. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odbywają się każdego dnia po wieczornej Mszy św. (z wyjątkiem czwartku).
  7. Dziękujemy za złożone dzisiaj na tacę gospodarczą W związku ze zużyciem i nieszczelnością części okien domu plebanijnego zostało zamówionych w ostatnim czasie 15 nowych okien.
  8. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy.
  9. Dużo sił duchowych i fizycznych życzymy Gościom, Parafianom, Solenizantom i Jubilatom.

ks. Sebastian Osiński