top
Ogłoszenia 12.05.2024 ROKU – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

12.05.2024 ROKU – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

 1. Dzisiaj, podczas Mszy świętej o godzinie 10.30, 65-osobowa grupa dzieci przystąpi w naszej parafii do I Komunii Świętej. W najbliższą sobotę (18.05) – w Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego o godzinie 17.00 – ks. biskup Stanisław Gębicki udzieli sakramentu bierzmowania uczniom klas ósmych. Pamiętajmy w naszych modlitwach o dzieciach I-komunijnych i młodzieży bierzmowanej oraz ich rodzinach.
 2. Spotkania kandydatów do bierzmowania odbędą się w czwartek i piątek (16 i 17.05) po wieczornej Mszy świętej (ok. godz. 17.40). Spowiedź kandydatów do bierzmowania odbędzie się w piątek o godzinie 16.30. Obecność jest obowiązkowa.
 3. W przyszłą niedzielę (19.05) będziemy przeżywali Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – nasz Parafialny Odpust. Świętowanie rozpoczniemy w sobotę Mszą św. o godzinie 17.00 – pod przewodnictwem ks. bpa Stanisława Gębickiego. Suma odpustowa – w niedzielę o godzinie 12.00 – zakończona procesją eucharystyczną (z udziałem asysty). Zapraszamy!
  W najbliższą niedzielę nie będzie Mszy św. o godzinie 7.30 w Karmelu.
 4. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek (13.05) – pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie (o godzinie 16.15 wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa – zakończona odśpiewaniem Litanii Loretańskiej z procesją eucharystyczną; zapraszamy asystę procesyjną w strojach kujawskich), we wtorek (14.05) – święto św. Macieja Apostoła; w czwartek (16.05) – święto św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski.
 5. Zapraszamy na nabożeństwa majowe. Odbywają się one po wieczornych Mszach świętych. W tym tygodniu wyjątkiem będzie poniedziałek i czwartek, kiedy to nabożeństwo majowe odbędzie się na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu – czyli przed Mszą świętą.
 6. Duszpasterze Sanktuarium Męczeństwa Bł. ks. Jerzego Popiełuszki (przy ul. Płockiej we Włocławku) zapraszają na odbywającą się co miesiąc Nowennę za Ojczyznę przez wstawiennictwo św. Andrzeja Boboli i bł. Jerzego Popiełuszki w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Najbliższa Nowenna odbędzie się 16 maja o godz. 17.00. Gościem specjalnym będzie Ks. Sławomir Kostrzewa. Kapłan Archidiecezji Poznańskiej, absolwent kulturoznawstwa na UAM w Poznaniu. Rekolekcjonista, duszpasterz studentów, małżeństw i rodzin, specjalizujący się w badaniu wpływów kultury masowej na duchowość dzieci i młodzieży. Ks. Kostrzewa opublikował cieszącą się dużym zainteresowaniem książkę pt. „Jak prowadzić dzieci do Boga”. Regularnie pisze w „Naszym Dzienniku” oraz prowadzi własny kanał RCTV  na You Tube (ponad 50 milionów wyświetleń konferencji).
 7. Dziękujemy za złożone dzisiaj na tacę gospodarczą ofiary. Składamy także serdeczne podziękowania dzieciom I-komunijnym i ich rodzicom za dar ołtarza. Jest nim renowacja dwóch puszek używanych do udzielania Komunii Świętej oraz renowacja tabernakulum do dolnego kościoła.
 8. Wszystkim naszym Parafianom, Gościom, Jubilatom i Solenizantom życzymy dużo błogosławieństwa od Pana Boga, pokoju serca i uśmiechu na twarzy. Maturzystom oraz uczniom klas ósmych – pomyślności na egzaminach!
 9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy spośród nas śp. Stanisława Tomaszewskiego (l. 86). Łączymy się z bliskimi zmarłego w modlitwie: Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

 ks. Sebastian OsińskI