top
Ogłoszenia 12.03.2023 ROKU – III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

12.03.2023 ROKU – III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

  1. Jutro – 13 marca 2023 roku – przypada rocznica wyboru papieża Franciszka. Pamiętajmy w modlitwach o Ojcu Świętym.
  2. Zapraszamy na wielkopostne nabożeństwa: w każdy piątek po wieczornej Eucharystii – Droga Krzyżowa; w niedzielę – po Mszy świętej o godzinie 16.00 – Gorzkie Żale.
  3. Teologiczne Towarzystwo Naukowe WSD we Włocławku zaprasza w środę 15 marca 2023 roku o godzinie 16.00 do auli kard. Stefana Wyszyńskiego WSD na wykład otwarty prof. dr. hab. Grzegorza Kucharczyka z Poznania, pt. Królowa jest tylko jedna. Kult maryjny jako ostoja Kościoła i Narodu polskiego.
  4. W piątek 17 marca – o godzinie 18.15, odbędzie się w naszej Parafii adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach comiesięcznych spotkań Dotknij Jezusa. Zapraszamy szczególnie na ten wieczór kandydatów przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, jak również wszystkich naszych Drogich Parafian.
  5. Również w piątek 17 marca swoje imieniny obchodzić będzie ks. Patryk. Msza święta w intencji Solenizanta sprawowana będzie za tydzień w niedzielę 19 marca o godzinie 12,00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  6. Dziękujemy za złożone dzisiaj na tacę gospodarczą
  7. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia nowy numer tygodnika Idziemy. Do nabycia są także (w cenie 10 złotych) baranki wielkanocne Caritas. Dochód z ich sprzedaży jest przeznaczony na dzieła prowadzone przez Caritas naszej diecezji.
  8. Wszystkim naszym Parafianom, Gościom, Jubilatom i Solenizantom życzymy umiejętności współpracy z łaską Pana Boga!
  9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: śp. Adama Brzuszkiewicza (l. 66) i śp. Eugeniusza Andrzejewskiego (l.82 ). Łączymy się z bliskimi zmarłych w modlitwie: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

 

  1. Sebastian Osiński