top
Ogłoszenia 11 lipca 2021 roku – XV NIEDZIELA ZWYKŁA

11 lipca 2021 roku – XV NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek (12.07) – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu; we wtorek (13.07) – wspomnienie św. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta, w czwartek (15.07) – wspomnienie św. Bonawentury; w piątek (16.07) – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel (Uroczystość Odpustowa w Karmelu – o godzinie 18.00 Suma pod przewodnictwem ks. bp. Wiesława Alojzego Meringa; możliwość przycięcia szkaplerza świętego).
  2. We wtorek – 13.07 – zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie – po Mszy świętej o godzinie 18.00 w górnym kościele rozpocznie się wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa, którą zakończy procesja z figurą Matki Najświętszej!
  3. W lipcu i sierpniu wieczorne Msze święte w tygodniu sprawowane są o godzinie 18.00 (zasadniczo w dolnym kościele) . Kancelaria parafialna w wakacje czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 18.30-19.30.
  4. Od 15 lipca w kancelarii Parafii Katedralnej rozpoczną się zapisy na 33. Pieszą Pielgrzymkę Włocławską na Jasną Górę. Pielgrzymka tradycyjnie wyruszy 6 sierpnia (o godzinie 6.00 sprawowana będzie w Bazylice Katedralnej Eucharystia na rozpoczęcie pielgrzymki). Osoby idące po raz pierwszy, proszone są o dostarczenie opinii swojego księdza proboszcza nt. osoby chcącej wziąć udział w pielgrzymce.
  5. W Świetlicy ORATORIUM trwają półkolonie letnie dla dzieci i młodzieży. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-14.00. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i przebieg zajęć!
  6. Złożone dzisiaj na tacę ofiary przeznaczone zostaną na sprawy gospodarcze naszej parafii. Dziękujemy za każdą formę troski o parafię!
  7. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy.
  8. Pozdrawiamy wszystkich naszych Parafian, Gości, Sympatyków parafii, Jubilatów i Solenizantów tego tygodnia. Wszystkim udającym się na urlop lub na nim przebywającym życzymy dobrego wypoczynku! Funkcjonariuszom Komendy Miejskiej Policji we Włocławku oraz Pracownikom Cywilnym, którzy w najbliższy piątek będą obchodzili swe Święto, życzymy bezpiecznej i satysfakcjonującej służby na rzecz społeczeństwa!
  9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy Śp. Zbigniewa Zenona Pszczółkowskiego (l. 63). Łączymy się w modlitwie z bliskimi zmarłego i prosimy dla niego oraz dla zmarłych z naszych rodzin o Niebo. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…