top
Ogłoszenia 11.12.2022 ROKU – III NIEDZIELA ADWENTU – GAUDETE

11.12.2022 ROKU – III NIEDZIELA ADWENTU – GAUDETE

  1. W tym tygodniu w liturgii: we wtorek (13.12) – wspomnienie św. Łucji (41. rocznica wprowadzenia w Polsce stanu wojennego: o godzinie 16.45 uroczystości w Zakładzie Karnym przy ul. Bartnickiej, gdzie internowano także niektórych naszych Parafian; o godzinie 18.00 w katedrze Msza św. w intencji Ojczyzny), w środę (14.12) – wspomnienie św. Jana od Krzyża.
  2. W przyszłą niedzielę (18.12) rozpoczną się nasze parafialne rekolekcje adwentowe, którym będzie przewodniczył ks. Łukasz Matuszak – wikariusz Parafii św. Jana we Włocławku i obrońca węzła małżeńskiego w Sądzie Kościelnym Diecezji Włocławskiej. Rekolekcje będą trwały od niedzieli do wtorku. Będzie to okazja do duchowego przygotowania się na Boże Narodzenie, poprzez słuchanie Słowa Bożego i spowiedź świętą.
  3. W zakrystii lub kancelarii parafialnej prosimy o zgłaszanie osób starszych i chorych, które chcą skorzystać z sakramentów świętych przed świętami. Odwiedziny obędą się w piątek 23 grudnia od godziny 9.00.
  4. W związku z pytaniami dotyczącymi formy tegorocznej wizyty duszpasterskiej (Kolędy) w naszej parafii, informujemy iż będzie miała ona formę tradycyjną. Duszpasterze udadzą się z błogosławieństwem na każdą ulicę naszej parafii oraz na Potok i pobłogosławią każde mieszkanie i dom, którego właściciele wyrażą taką wolę – poprzedzającym księży ministrantom. Tygodniowy harmonogram wizyty duszpasterskiej (która rozpocznie się po Bożym Narodzeniu) będzie podawany w każdą niedzielę.
  5. Zapraszamy na adwentowe Roraty: od poniedziałku do soboty (jeśli nie ma innych wspomnień liturgicznych) o godz. 6.30 w Karmelu oraz w dolnym kościele we wtorki i piątki o godz. 17.00.
  6. Trwają zapisy na Parafialny Bal Charytatywny, który odbędzie się 18 lutego 2023 roku – w Restauracji „Podgrodzie” pod Kowalem. Zapraszamy!
  7. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę gospodarczą.
  8. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia nowy numer tygodnika Idziemy oraz świece Caritas. Ponadto można nabyć od Pani Organistki Karoliny pobłogosławione opłatki wigilijne oraz od ministrantów sianko wigilijne z kartką świąteczną, opatrzoną zdjęciami z naszego kościoła i życzeniami. Pakiety z siankiem zostały przygotowane przez naszych ministrantów, pod opieką ks. Patryka.
  9. Życzymy obfitości darów Ducha Świętego wszystkim Jubilatom, Solenizantom, Gościom i Parafianom! Pamiętamy o Was w naszych modlitwach. Szczęść Boże!