top
Ogłoszenia 11.02.2024 ROKU – VI NIEDZIELA ZWYKŁA

11.02.2024 ROKU – VI NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Przeżywamy dzisiaj – pod hasłem „Nie jest dobrze, by człowiek był sam” – Światowy Dzień Chorego oraz rozpoczynamy 57. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, którego hasło brzmi: „Trzeźwość jest polską racją stanu”.
  2. Najbliższą środą – 14 lutego – rozpoczniemy 40-dniowy okres Wielkiego Postu. W Środę Popielcową Msze święte – z obrzędem posypania głów pobłogosławionym popiołem – o godzinach: 6.30 (Karmel), 9.00 i 18.00 (kościół górny).
  3. Zapraszamy na wielkopostne nabożeństwa: w każdy piątek – po wieczornej Eucharystii (ok. godz. 17.30) – Droga Krzyżowa; w niedzielę – po Mszy świętej o godzinie 16.00 (ok. godz. 16.45) – Gorzkie Żale. Za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać raz w tygodniu w okresie Wielkiego Postu odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  4. Przygotowując się do Niedzieli Zmartwychwstania szczególnie pamiętamy o tych, którzy potrzebują naszego wsparcia. W Środę Popielcową – po Mszach świętych – będziemy mieli możliwość włączenia się w  ogólnopolską zbiórkę finansową. Środki ze zbiórki zostaną przekazane, za pośrednictwem Caritas Polska, na pomoc humanitarną w tych rejonach Ukrainy, które najbardziej ucierpiały z powodu wojny, oraz na wsparcie uchodźców w Polsce, znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji.
  5. Tegoroczne Rekolekcje Wielkopostne będą czasem bezpośredniego przygotowania nas na Nawiedzenie Kopii Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Rekolekcje rozpoczną się w III Niedzielę Wielkiego Postu (3 marca) i zakończą się w piątek (8 marca) – pożegnaniem obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Ćwiczenia rekolekcyjne poprowadzi ks. Tomasz Gutowski, kapłan diecezji toruńskiej, który obywa aktualnie studia doktoranckie z zakresu liturgiki na Papieskim Ateneum Świętego Anzelma w Rzymie.
  6. Składamy serdeczne podziękowania osobom, które we wczorajszą – ostatnią – sobotę tegorocznego karnawału wzięły udział w Parafialnym Balu Charytatywnym 2024.
  7. Dziękujemy za złożone dzisiaj na tacę ofiary. Zostaną one przeznaczone na sprawy gospodarcze parafii.
  8. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia nowy numer tygodnika „Idziemy”. Jest także możliwość nabycia (w cenie 10 złotych) parafialnej pamiątki Nawiedzenia Kopii Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Wykonane ręcznie magnesy z wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej rozprowadza Parafialno-Osiedlowy Klub Seniora. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na cele charytatywne.
  9. Parafianom, Gościom, Jubilatom i Solenizantom życzymy przynoszącego pokój serca przeżycia okresu Wielkiego Postu. Wszystkim Osobom odbywającym ferie zimowe: dobrego i bezpiecznego wypoczynku!
  10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy spośród nas Śp.: Krzysztofa Głowackiego (l. 69) i Helenę Murzanowską (l. 86). Łączymy się z bliskimi zmarłych w modlitwie: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

 ks. Sebastian Osiński