top
Ogłoszenia Ogłoszenia duszpasterskie – 4.04.2021 roku

Ogłoszenia duszpasterskie – 4.04.2021 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 4 IV 2021 roku – NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

 1. Chrystus Zmartwychwstał, Alleluja! Pusty grób Pana jest naszą nadzieją! Słowa życzeń kieruje do nas – tradycyjnie – Pasterz naszej diecezji. My, duszpasterze Parafii Ducha Świętego, przyłączamy się do tych życzeń i zapewniamy Parafian i Przyjaciół parafii o naszej bliskości oraz trosce o najważniejszą płaszczyznę Waszego życia – o duszę i jej zbawienie. Niech Zmartwychwstały Pan wyznacza szlaki naszej codzienności! Szczególnie pozdrawiamy Osoby chore, samotne i pozostające w domach.
 2. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim Ofiarodawcom oraz Osobom zaangażowanym w przygotowanie świątyni na tegoroczną Wielkanoc. Odpowiedzialnym za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego był w tym roku ks. Patryk. Dziękuję ks. Patrykowi i wspierającemu go ks. Krzysztofowi. Dziękuję s. Zofii Foksińskiej, p. Ryszardowi Fornalewiczowi, p. Ryszardowi Augustyniakowi oraz p. Henrykowi Krupińskiemu. Składam serdeczne podziękowania Chórowi Parafialnemu, Liturgicznej Służbie Ołtarza oraz wszystkim Osobom zaangażowanym w przygotowanie i przebieg liturgii.
 3. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze Święte będą sprawowane według porządku niedzielnego. Składane jutro ofiary – zgodnie z prośbą biskupa Wiesława Meringa – zostaną przeznaczone na Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Świnicach Warckich.
 4. Rozpoczęliśmy okres wielkanocny. Pamiętajmy o zachowaniu trzeciego przykazania kościelnego, które brzmi: „Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię Świętą”. Zachęcamy też do odbycia Spowiedzi świętej. Spowiadamy każdego dnia przed wieczornymi Mszami świętymi.
 5. Do soboty włącznie, kwadrans przed wieczorną Mszą świętą, modlimy się Nowenną przed Świętem Miłosierdzia Bożego, które przypada w przyszłą niedzielę (11 kwietnia). W sobotę nowenna zostanie poprzedzona modlitwą różańcową o godzinie 16.15 w górnym kościele.
  Za tydzień – 11.04 – o godzinie 15.00 w kościele rozpoczną się modlitwy za naszych zmarłych. Eucharystia zostanie poprzedzona Koronką do Bożego Miłosierdzia, połączoną z wypominkami za zmarłych. Wypominki możemy zamawiać w zakrystii lub kancelarii. Kartki wypominkowe znajdują się na stoliku pod chórem. W przyszłą niedzielę nie będzie Mszy świętej o godzinie 16.00.
 6. Prosimy o przestrzeganie aktualnych wytycznych sanitarnych – zakładanie maseczek, limit wiernych obecnych w świątyni, dystans 1,5 metra. Przy wejściu do kościoła zostały wyłożone maseczki, które przeznaczone są dla wiernych, a przekazane nam zostały przez władze wojewódzkie. Zachęcamy do zabierania ze sobą maseczek, których posiadamy znaczną ilość.
 7. Wszystkie Msze święte i inne nabożeństwa – sprawowane podczas Oktawy Wielkanocnej w górnym kościele – transmitowane będą przez Internet. W ostatnim czasie odnowiliśmy szatę graficzną naszej strony internetowej www.duch-swiety.pl. Została tam zamieszczona na stałe również zakładka Na żywo – poprzez którą możemy łączyć się z naszym kościołem.
 8. Wychodząc z kościoła możemy nabyć świąteczny numer tygodnika Idziemy.
 9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy Śp. Jarosława Izydora Stanisławskiego (l. 71) i Śp. Jana Biej (l. 74). Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

ks. Sebastian Osiński, proboszcz