top
Ogłoszenia 10.12.2023 ROKU – II NIEDZIELA ADWENTU

10.12.2023 ROKU – II NIEDZIELA ADWENTU

 1. Przeżywamy dzisiaj – pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła” – XXIV Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wychodząc  ze świątyni możemy wesprzeć ofiarą Kościół w krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej.
 2. W tym tygodniu w liturgii: w środę (13.12) – wspomnienie św. Łucji (oraz 42. rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, o godzinie 16.00 rozpocznie się uroczystość patriotyczna w sali widzeń Zakładu Karnego przy ul. Bartnickiej 10); w czwartek (14.12) – wspomnienie św. Jana od Krzyża.
 3. Zapraszamy na Adwentowe Roraty, które są sprawowane w Karmelu od poniedziałku do soboty (jeśli nie ma innych wspomnień czy świąt liturgicznych) o godzinie 6.30. Ponadto Roraty odbywają się w dolnym kościele we wtorki i piątki o godzinie 17.00. Prosimy o przynoszenie ze sobą lampionów!
 4. Zapraszamy w najbliższą sobotę i niedzielę (16 i 17 grudnia) na Adwentowe Dni Skupienia i Spowiedzi. Naszemu skupieniu będzie przewodniczył ks. dr Zbigniew Gmurczyk, dyrektor Archiwum Diecezjalnego, egzorcysta i ojciec duchowny kapłanów diecezji włocławskiej. Spowiedź przedświąteczna w najbliższą sobotę w dolnym kościele – od godziny 8.30 i 16.30 (Msze św. o godzinie 9.00 z – sakramentem namaszczenia chorych i o godzinie 17.00). W niedzielę – stały porządek Eucharystii (przypominamy, iż niedzielne Msze św. o godzinie 16.00 odbywają się w dolnym kościele).
 5. W zakrystii lub kancelarii parafialnej prosimy o zgłaszanie osób starszych i chorych, które chcą skorzystać z sakramentów świętych przed świętami. Odwiedziny obędą się w sobotę 16 grudnia od godziny 10.00.
 6. W przyszłą niedzielę – po Mszy św. o godzinie 12.00 – odbędzie się obowiązkowe spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania.
 7. Dziękujemy za złożone dzisiaj na tacę gospodarczą ofiary. Aktualnie przygotowujemy się do przyozdobienia kościoła na Boże Narodzenie.
 8. Trwają zapisy osób chętnych do wzięcia udziału w Parafialnym Balu Charytatywnym 2024, który odbędzie się w ostatnią sobotę nadchodzącego karnawału – tj. 10 lutego 2024 roku – w Restauracji „Podgrodzie” pod Kowalem.
 9. Z wyprzedzeniem zapowiadamy i zapraszamy (wraz ze Stowarzyszeniem Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” i Green Office.co Ecologic) do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zbiórka odbędzie się w środę 20 grudnia 2023 roku do godziny 16.00 na parkingu przy naszym kościele (w wyznaczonej taśmą przestrzeni). Przychód ze zbiórki pozwoli na wsparcie żyjących na Wschodzie Polaków oraz najbiedniejszych krajów Afryki.
 10. Nasi ministranci – pod kierunkiem ks. Damiana – przygotowali pakiety z siankiem wigilijnym, michelińską kartką świąteczną i życzeniami. Dochód ze sprzedaży sianka przeznaczony jest na fundusz ministrancki. Ponadto, wychodząc z kościoła możemy nabyć: nowy numer tygodnika Idziemy, świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz – u pani organistki Karoliny – pobłogosławione opłatki wigilijne.
 11. Wszystkim Parafianom, Gościom, Jubilatom i Solenizantom życzymy dobrego tygodnia, który niech zakończy się uczestnictwem w Adwentowych Dniach Skupienia i Spowiedzi!
 12. W minionym tygodniu pożegnaliśmy spośród nas Śp. Romana Darowskiego (l. 68). Łączymy się w modlitwie z bliskimi zmarłego i prośmy: Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

 ks. Sebastian Osiński