top
Ogłoszenia 10.07.2022 ROKU – XV NIEDZIELA ZWYKŁA

10.07.2022 ROKU – XV NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek (11.07) – święto św. Benedykta, opata; Patrona Europy; we wtorek (12.07) – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu; w środę (13.07) – wspomnienie św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta; w piątek (15.07) – wspomnienie św. Bonawentury; w sobotę (16.07) – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel (Uroczystość Odpustowa w Karmelu – o godzinie 17.30 Suma; możliwość przycięcia szkaplerza świętego).
  2. W środę – 13.07 – zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie – po Mszy świętej o godzinie 18.00 w górnym kościele rozpocznie się wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa, którą zakończy procesja z Najświętszym Sakramentem i figurą Matki Najświętszej!
  3. Przypominamy, iż także w okresie wakacji odbywają się Nowenny: w każdy poniedziałek przed wieczorną Mszą św. – do Ducha Świętego, w środę – do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W każdy czwartek od godziny 17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu (zakończona modlitwami do św. Józefa). Zapraszamy!
  4. Przez lipiec i sierpień wieczorne Msze święte są sprawowane w tygodniu o godzinie 18.00 (zasadniczo w dolnym kościele) . Kancelaria parafialna w wakacje czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 18.30-19.30. W tym tygodniu w środę – z racji Nabożeństwa Fatimskiego – nie będzie czynna kancelaria parafialna.
  5. Bardzo serdecznie dziękujemy naszym Parafianom za udział w akcji „Paczka dla Ukrainy”. Caritas Diecezji Włocławskiej odebrało w miniony piątek z kruchty naszej świątyni kilkanaście kartonów darów (produkty żywnościowe i chemiczne), które trafią na niszczoną wojną Ukrainę.
  6. Dziękujemy również za złożone dzisiaj na tacę gospodarczą ofiary.
  7. W kancelarii Parafii Katedralnej rozpoczęły się zapisy na 34.  Pieszą Pielgrzymkę Włocławską na Jasną Górę. Pielgrzymka tradycyjnie wyruszy 6 sierpnia, a dotrze do celu 13 sierpnia!
  8. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy.
  9. Życzymy naszym Gościom, Parafianom, Solenizantom i Jubilatom obfitości Darów Ducha Świętego! Pielgrzymom, którzy pod kierunkiem ks. Patryka, odbyli pielgrzymkę do Medjugorie dziękujemy za modlitwę w intencji naszej parafii i naszych osobistych spraw!

ks. Sebastian Osiński