top
Ogłoszenia 10.03.2024 ROKU – IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

10.03.2024 ROKU – IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

  1. Wraz z księżmi Damianem i Dawidem, składam serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które włączyły się w przygotowanie i przebieg  Nawiedzenia Kopii Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej (7-8 marca br.). Dziękuję: asyście, Kołom Żywego Różańca, Chórowi Parafialnemu, Zespołowi „Na Duchowa Nutę”, Parafialno-Osiedlowemu Klubowi Seniora, Fundacji „Caietanus”, ministrantkom i ministrantom, lektorom i psałterzystom, motocyklistom; dyrekcji, nauczycielom i uczniom Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Michelinie. Szczególne podziękowania składamy państwu Ewelinie i Henrykowi Krupińskim, siostrze Zofii Foksińskiej, pani Karolinie Puchalskiej, pani Wiesławie Musiał, panu Oktawianowi Rataj i osobom nas wpierającym. Dziękujemy księżom: Dionizemu, Leonowi i Wojciechowi, braciom Pocieszycielom z Getsemani oraz siostrom zakonnym. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim naszym parafianom, którzy wsparli nas pracą i materialnie w organizacji tego przedsięwzięcia. Dziękujemy za udekorowanie okien, ogrodzeń i za zapalenie zniczy wzdłuż alei Jana Pawła II. Przede wszystkim dziękujemy za liczną obecność na powitaniu i pożegnaniu obrazu oraz za całonocne czuwanie!
  2. Biskup włocławski Krzysztof Wętkowski zaprasza nas wszystkich do wzięcia udziału w uroczystości zakończenia Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej i Jubileuszu 900-lecia Diecezji Włocławskiej – 16 marca 2024 roku w Bazylice Katedralnej we Włocławku o godzinie 11.00. Z tej racji skierowane są do nas słowa biskupiego komunikatu.
  3. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: w piątek po wieczornej Eucharystii (ok. godz. 17.30) Droga Krzyżowa; w niedzielę – po Mszy świętej o godz. 16.00 (ok. godz. 16.45) Gorzkie Żale. Droga Krzyżowa ulicami naszej dzielnicy odbędzie się za dwa tygodnie – w piątek przed Niedzielą Palmową – 22 marca o godzinie 17.30.
  4. Dziękujemy za złożone dzisiaj na tacę gospodarczą ofiary.
  5. Duszpasterz Służby Zdrowia i kapelan włocławskiego szpitala – ks. Piotr Kaczmarek – zaprasza wszystkich pracujących w ochronie zdrowia na wielkopostny wieczór skupienia, drogę krzyżową oraz na pielgrzymkę na Jasną Górę. Szczegóły i kontakt znajdziemy na plakacie przy wyjściu z kościoła.
  6. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia nowy numer tygodnika „Idziemy”. W ramach Wielkanocnego Dzieła Caritas są do nabycia baranki wielkanocne (w cenie 10 złotych). Można również nabyć jeszcze pamiątki Nawiedzenia Matki Bożej: zdjęcia i magnesy na lodówkę oraz zapisywać się na listę osób zainteresowanych nabyciem nagrania uroczystości Nawiedzenia (płyty będą do odbioru w przyszłą niedzielę).
  7. Parafianom, Gościom, Jubilatom i Solenizantom życzymy pogody ducha i owocnego przeżywania Wielkiego Postu!
  8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy spośród nas Śp. Stanisławę Pikulską (l. 79). Łączymy się z bliskimi zmarłej w modlitwie: Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…

 ks. Sebastian Osiński