top
Ogłoszenia 1.08.2021 roku – XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1.08.2021 roku – XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. W tym tygodniu w liturgii: w środę (4.08) – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, w piątek (6.08) – Święto Przemienienia Pańskiego. Przed nami także: I czwartek miesiąca (dzień modlitw w intencji powołanych do służby Bogu w Jego Kościele – od godziny 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu), I piątek miesiąca (spowiedź od godziny 17.30; odwiedziny osób chorych i starszych w ich domach – od godziny 9.00), I sobota miesiąca (modlitwy w ramach Adopcji Dziecka Poczętego, spotkanie Koła Żywego Różańca – o godzinie 17.30 modlitwa różańcowa, po Mszy świętej spotkanie w Oratorium).
  2. 12 września bieżącego roku w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie odbędzie się beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej. W naszym kościele znajduje się płaskorzeźba Prymasa Tysiąclecia, której autorami są Panowie Antoni i Janusz Bisaga. W ostatnich dniach – w związku ze zbliżającą się beatyfikacją – Pan Janusz Bisaga, dokonał odnowienia niniejszej płaskorzeźby oraz nadał jej kolorystykę.
  3. W lipcu i sierpniu wieczorne Msze święte w tygodniu sprawowane są o godzinie 18.00Kancelaria parafialna czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 18.30-19.30.
  4. W piątek (6.08) Eucharystią o godzinie 6.00 w Katedrze rozpocznie się 33. Piesza Pielgrzymka Włocławska na Jasną Górę.
  5. W Świetlicy ORATORIUM trwają półkolonie letnie dla dzieci i młodzieży. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-14.00.
  6. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy.
  7. Pozdrawiamy wszystkich naszych Parafian oraz Gości. Jubilatom i Solenizantom życzymy obfitości Bożych łask. W rozpoczynającym się dzisiaj Miesiącu Trzeźwości szczególną modlitwą ogarniamy Osoby borykające się z uzależnieniami.

 ks. Sebastian Osiński, proboszcz