top
Ogłoszenia 1.01.2023 ROKU – UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI

1.01.2023 ROKU – UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI

  1. Dzisiaj przypada szósta niedziela Nowenny przed nawiedzeniem Matki Bożej w Ikonie Jasnogórskiej w naszej diecezji. Po każdej Mszy św. odmawiamy akt zawierzenia się Matce Bożej.
  2. Trwa Okres Narodzenia Pańskiego, który zakończy się w przyszłą niedzielę – Świętem Chrztu Pańskiego. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek – 2.01 – wspomnienie św. Bazylego i Grzegorza z Nazjanzu; w piątek – 6.01 – Uroczystość Objawienia Pańskiego (dzień modlitw i wsparcia materialnego misji; niedzielny porządek Mszy świętych; błogosławieństwo kredy i kadzidła – przygotowanych przez naszą Liturgiczną Służbę Ołtarza).
    W tym tygodniu przypadają: I czwartek miesiąca – dzień modlitw w intencji osób powołanych do służby w Kościele i o nowe powołania, I piątek miesiąca – spowiedź święta od godz. 15.30 w górnym kościele, odwiedziny osób chorych i starszych w tym miesiącu odbędą się wyjątkowo w piątek 13.01 – od godz. 9.00, I sobota miesiąca – modlitwa różańcowa o godzinie 16.20 (w dolnym kościele).
  3. Trwa w naszej parafii wizyta duszpasterska (Kolęda). Harmonogram kolędowy na dany tydzień przekazujemy w ramach ogłoszeń duszpasterskich i umieszczamy na stornie internetowej: duch-swiety.pl. Wodę święconą możemy zabierać ze sobą do domu ze stojącego w kościele naczynia. W czasie trwania Kolędy kancelaria parafialna wieczorem jest nieczynna.
  4. Składane w przyszłą niedzielę na tacę ofiary zostaną przeznaczone na sprawy gospodarcze naszej parafii.
  5. Na obecną chwilę chęć udziału w Parafialnym Balu Charytatywnym zgłosiło około 130 osób. Są jeszcze wolne miejsca. Zapraszamy!
  6. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia nowy numer tygodnika Idziemy.
  7. Życzymy wszystkim Parafianom oraz Gościom obfitości błogosławieństwa Bożego w dzisiaj rozpoczętym roku 2023!

ks. proboszcz Sebastian Osiński