top
Ogłoszenia 26.06.2022 ROKU – XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

26.06.2022 ROKU – XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W tym tygodniu w liturgii: we wtorek (28.06) – wspomnienie św. Ireneusza; w środę (29.06) – Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła (składane tego dnia tacę ofiary są przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej – tzw. świętopietrze); w sobotę (2.07) – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej.
  Przed nami I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź święta w piątek od godziny 17.30 w dolnym kościele. Odwiedziny osób chorych i starszych z posługą sakramentalną odbędą się w tym miesiącu wyjątkowo w czwartek (7.07) od godziny 9.00. W sobotę (2.07) w czasie Mszy św. w Karmelu i w dolnym kościele modlitwy w ramach adopcji duchowej dziecka poczętego. Nie ma wspólnej modlitwy różańcowej i spotkania Koła Żywego Różańca.
 2. W czwartek zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo czerwcowe. Przypominamy, iż przez lipiec i sierpień wieczorne Msze święte będą sprawowane w tygodniu o godzinie 18.00 (zasadniczo w dolnym kościele) . Kancelaria parafialna w wakacje czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 18.30-19.30.
 3. Dzisiaj na sumie o godzinie 12.00 wyrazimy podziękowanie ks. Krzysztofowi Tomaszewskiemu za dwa lata jego posługi na rzecz naszej parafii. Z dniem 1 lipca ksiądz Krzysztof rozpocznie pracę duszpasterską w Parafii Wniebowzięcia N.M.P. w Lipnie. Do pracy w naszej parafii został skierowany Maciej Adamski.
 4. Jutro 46-osoba grupa naszych parafian i przyjaciół parafii rozpocznie, pod kierunkiem ks. Patryka, swoje 10-dniowe pielgrzymowanie do Medjugorie (w programie: Chorwacja, Słowenia, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra oraz Węgry). O godzinie 4.30 zostanie podstawiony na parkingu przykościelnym autokar. Wyjazd (najpóźniej) o godzinie. 5.00 (rano).
 5. Konferencja Episkopatu Polski oraz Caritas Polska zapraszają nas do udziału w akcji na rzecz potrzebujących. „Paczka dla Ukrainy” jest akcją stworzoną w odpowiedzi na wojnę na Ukrainie. Skala kryzysu humanitarnego rośnie z każdą minutą. Brakuje żywności, środków higienicznych, opatrunków. Miasta są ostrzeliwane, a kobietom coraz trudniej zdobyć jedzenie dla swoich dzieci. Na stoliku pod chórem zostały wyłożone listy produktów, które możemy dostarczać przez ten i przyszły tydzień do kościoła (w kruchcie będą wystawione kartony, do których będziemy mogli składać nasze dary). Następnie, poprzez Caritas, dary trafią na Ukrainę. Dziękujemy za każdy gest życzliwości!
 6. Wraz z Parafią św. Jana we Włocławku chcemy zorganizować w dniach 30.09 – 11.10.2022 roku ciekawą (11-dniową) pielgrzymkę śladami św. Pawła: Grecja-Serbia-Macedonia. Osoby zainteresowane wyjazdem zapraszamy do zakrystii lub kancelarii. Koszt uczestnictwa: 400 euro + ok. 1, 500 złotych. Szczegółowe informacje o pielgrzymce znajdziemy także na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej parafii.
 7. Comiesięczną zbiórkę datków na bony żywnościowe dla osób potrzebujących wsparcia przeprowadza dzisiaj Parafialna Akcja Charytatywna. Bóg zapłać za wsparcie!
 8. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy.
 9. Życzymy naszym Gościom, Parafianom, Solenizantom i Jubilatom pokoju serca i uśmiechu na twarzy. Wszystkim przebywającym, czy udającym się na wakacje, życzymy słońca i bezpieczeństwa!
 10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy spośród nas: Śp. Teresę Białkowską (l. 64) i Śp. Halinę Kwiatkowską (l. 95). Łączymy się z bliskim zmarłych, a dla zmarłych prosimy: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

 ks. Sebastian Osiński