top
Aktualności OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – IV NIEDZIELA ADWENTU – 24.12.2017 ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – IV NIEDZIELA ADWENTU – 24.12.2017 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 24 XII 2017 roku – IV NIEDZIELA ADWENTU

  1. Przed nami Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Jutro i 26 grudnia (Święto Św. Szczepana, Męczennika) niedzielny porządek Mszy świętych. Dzisiaj o północy Msza święta pasterska. Zapraszamy pół godziny przed „Pasterką” (o godzinie 23.30) na wspólne kolędowanie. W świątecznym klimacie – ducha, słowa, muzyki i świateł – będziemy, wraz z zespołem muzycznym, mieli okazję pośpiewać tradycyjne kolędy. Zabierzmy naszych bliskich, gości, przyjaciół na tę duchową ucztę. To nie będzie stracony czas!
  2. W czwartek (28 grudnia) Święto Świętych Młodzianków, Męczenników. Za tydzień w niedzielę – 31 grudnia, w Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa – po Mszy świętej o godzinie 16.00 odbędzie się specjalne nabożeństwo dziękczynno-błagalne za kończący się rok 2017 i o pomyślność w rozpoczynającym się roku 2018. Podczas homilii przedstawimy całoroczną statystykę życia sakramentalnego (religijnego) w naszej parafii.
  3. Msze św. świąteczne w Karmelu: „Pasterka” – godzina 24.00, Święta Narodzenia Pańskiego (I i II dzień) – godzina 7.30, 31 grudnia – godzina 20.00.
  4. Sprawy gospodarcze. W minionym tygodniu zostały wykonane w dolnym kościele i zakrystii stałe zdobienia okien. Inwestycja ta była konieczna dla zapewnienia lepszego klimatu modlitwy i skupienia w dolnej świątyni. Trwają prace remontowe w salce parafialnej.
  5. Niebawem karnawał. Przygotowujemy się już do organizacji Parafialnego Balu Charytatywnego 2018. W ostatnim balu wzięło udział ponad 140 osób. Najbliższy bal rozpocznie się 3 lutego o godzinie 19.00 – również w gościnnych progach restauracji „Podgrodzie”. Osoby zainteresowane udziałem we wspólnej zabawie proszone są o zapisy i kontakt z duszpasterzami w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
  6. Od czwartku 28 grudnia rozpoczniemy wizytę duszpasterską – zwaną „Kolędą”. W drugi dzień Świąt Narodzenia Pańskiego (we wtorek) podamy program kolędy na ten tydzień. W tym roku kolęda potrwa do około poły lutego. Będzie kolędowało dwóch kapłanów: ks. proboszcz Sebastian i ks. wikariusz Robert. Cieszymy się na nasze spotkania i z góry dziękujemy za życzliwość.
  7. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy miłości, radości i ciepła serca. Szczególną modlitwą ogarniamy naszego Księdza Kanonika Dionizego – Jubilata z 24 grudnia.
  8. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Henryka Krysztoforskiego (l. 68). Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

 

 ks. Sebastian Osiński, proboszcz