top
Aktualności BIEG ŚWIĘTEGO HUBERTA 2021

BIEG ŚWIĘTEGO HUBERTA 2021

HUBERTUS to dla większości jeźdźców jedno z ważniejszych wydarzeń w jeździeckim kalendarzu.
Organizowany jest w okolicy 3 listopada tradycyjny bieg myśliwski na cześć św. Huberta – patrona jeźdźców, leśników i myśliwych. Zwyczajowo rozpoczyna się wspólnym wyjazdem w teren zakończonym gonitwą za lisem. Lis, czyli doświadczony jeździec oznaczony lisią kitą, ucieka klucząc po wyznaczonym terenie gonitwy. Osoba, która „złapie lisa” – czyli zerwie lisią kitę, zostaje lisem w następnym roku lub w następnej gonitwie. Zasady pogoni ustalane są wcześniej, a lis najczęściej ma możliwość schowania się w „norze” czyli ustalonym wcześniej miejscu, gdzie nie można zerwać kity.
W zależności od sprawności i stopnia zaawansowania uczestników, gonitwę można zamienić na szukanie lisa (czyli ukrytej kity). Taki bezpieczny Hubertus rozpoczyna się tradycyjnym wyjazdem w teren zakończonym na wyznaczonym miejscu, gdzie schowany jest lis

Wraz z Jeździeckim Klubem Sportowo-Rekreacyjnym „Michelin” – w ramach uroczystości ku czci św. Huberta – odbyła się dzisiaj Msza święta polowa, która była sprawowana o godzinie 13.00 na placu przed naszym kościołem. W Eucharystii wzięli udział członkowie klubu, sympatycy jeździectwa oraz konie. Eucharystii przewodniczył i wygłosił kazanie ksiądz proboszcz Sebastian.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć znajdujących się w galerii z dzisiejszego dnia.