top
Ogłoszenia 10.10.2021 ROKU – XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – XXI DZIEŃ PAPIESKI

10.10.2021 ROKU – XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – XXI DZIEŃ PAPIESKI

  1. Pod hasłem Nie lękajcie się! przeżywamy dzisiaj XXI Dzień Papieski. W wielu miejscach Polski przeprowadzana jest przez wolontariuszy Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zbiórka datków na rzecz stypendiów dla utalentowanej i biednej młodzieży. Wychodząc z kościoła również my możemy wesprzeć ten cel dobrowolną ofiarą.
  2. W tym tygodniu w liturgii wspomnienia: w środę – bł. Honorata Koźmińskiego, w piątek – św. Teresy od Jezusa, w sobotę – św. Jadwigi Śląskiej.
  3. Nabożeństwa różańcowe odbywają się w październiku po wieczornych Msza świętych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy dzieci, młodzież i osoby dorosłe.
  4. W środę po wieczornej Eucharystii odbędzie się ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Procesję z figurą Matki Bożej poprzedzi modlitwa różańcowa. Prosimy o zabranie ze sobą lampionów (świec). Bardzo serdecznie dziękujemy osobom z Koła Żywego Różańca za przygotowywanie asysty fatimskiej oraz comiesięczne dekorowanie figury Matki Bożej z Fatimy.
  5. W najbliższą niedzielę – w godzinach popołudniowych – będziemy gościli w naszej parafii osoby należące do Domowego Kościoła (rodzinnej gałęzi Ruchu Światło-Życie) z rejonu włocławskiego naszej diecezji. Będzie to spotkanie rodzin, które w swoich małżeństwach i rodzinach pogłębiają formację religijną. Polecamy modlitwie wiernych wszystkie rodziny. Osoby zainteresowane tego typu formacją proszone są kontakt z ks. Patrykiem, który jest w naszej parafii odpowiedzialny za Kręgi Rodzin.
  6. 17 października 2021 roku w łączności z Ojcem Świętym Franciszkiem oraz biskupami całego świata rozpocznie się Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów, którego program obejmuje lata 2021-2023 pod hasłem: Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo i misja. Z tej też racji w najbliższą niedzielę (17.10) w Bazylice Katedralnej we Włocławku sprawowana będzie o godzinie 10.00 Eucharystia pod przewodnictwem biskupa Krzysztofa Wętkowskiego.
  7. Teologiczne Towarzystwo Naukowe WSD we Włocławku wraz z Duszpasterstwem Rodzin Diecezji Włocławskiej zaprasza we wtorek (12.10.2021 roku) o godzinie 16.00 do auli bł. kard. Stefana Wyszyńskiego w WSD (ul. Karnkowskiego) na wykłady otwarte pt.: Święty Józef troskliwy opiekun rodzin oraz Rodzina w nauczaniu bł. kard. Stefana Wyszyńskiego. Więcej informacji na stronie internetowej: http://www.ttn.wloclawek.pl.
  8. Dziękujemy za złożone dzisiaj na tacę remontowo-inwestycyjną ofiary, jak i za każdy inny gest troski o właściwe funkcjonowanie naszej parafii.
  9. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy. Na stoliku po chórem znajdują się także kartki wypominkowe. Zachęcamy do zamawiania za naszych zmarłych tradycyjnych imiennych wypominków jednorazowych(którymi będziemy się modlili 1 listopada na naszym cmentarzu) oraz całorocznych (którymi będziemy się modlili przed poszczególnymi Mszami świętymi przez cały rok). Wypominki możemy już zamawiać w zakrystii lub kancelarii parafialnej
  10. Dziękujemy za wspólną modlitwę! Życzymy wszystkim Parafianom, Gościom, Jubilatom i Solenizantom wielu sił duchowych oraz zdrowia!

 ks. Sebastian Osiński, proboszcz