Parafia Rzymskokatolicka
Ducha Świętego we Włocławku (Michelin)

Dzienne archiwum: 2 stycznia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 3.01.2021 ROKU


OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 3 I 2021 roku

II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

  1. Trwa Okres Narodzenia Pańskiego, który zakończy się w przyszłą niedzielę – Świętem Chrztu Pańskiego. W tym tygodniu w liturgii: w środę – 6.01 – Uroczystość Objawienia Pańskiego (Dzień Modlitw w intencji misji; niedzielny porządek Mszy świętych; błogosławieństwo kredy i kadzidła; złożone na tacę ofiary przeznaczone zostaną na misje).
    W tym tygodniu przypada również I czwartek miesiąca – dzień modlitw w intencji osób powołanych do służby w Kościele i o nowe powołania. Godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 16.00 – w dolnym kościele.
  1. Tegoroczna wizyta duszpasterska w naszej parafii odbędzie się na indywidualne zaproszenie skierowane przez Wiernych. Osoby chcące przyjąć Kolędę prosimy o zgłoszenie swej deklaracji do 15 stycznia (w kancelarii, zakrystii, telefonicznie lub mailowo). Po 15 stycznia podamy plan Kolędy.
  2. Niedzielne i świąteczne Msze święte oraz liturgie pogrzebowe z naszej świątyni transmitowane są przez Internet. Link do transmisji: https://www.youtube.com/watch?v=vxU2ulOVfXA&ab.
  3. Złożone za tydzień na tacę ofiary – jak w każdą drugą niedzielę miesiąca –zostaną przeznaczone na parafialny fundusz remontowo-inwestycyjny. Dziękujemy bardzo serdecznie wszystkim Osobom, które w ostatnim czasie wsparły materialnie naszą parafię – czy to w świątyni, czy drogą bankową. Dziękujemy również wszystkim Osobom, które w ubiegłym roku przekazały 1% ze swego podatku na rzecz Świetlicy ORATORIUM. Z góry dziękujemy za tegoroczny 1%.
  4. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy. Zachęcamy do lektury.
  5. Życzymy wszystkim naszym Parafianom oraz Gościom, Solenizantom i Jubilatom światła Ducha Świętego, pokoju w sercu oraz dobrego zdrowia! Dziękujemy za wspólną modlitwę oraz życzliwość.
  6. W minionym tygodniu odbyły się w naszej parafii pogrzeby: Śp. Łucji Ciesielskiej (l. 91) i Śp. Marty Jolanty Szymańskiej (l. 93). Łączymy się w modlitwie w bliskimi zmarłych, dla których prosimy o chwałę Nieba. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

ks. Sebastian Osiński, proboszcz

Nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne za rok 2020

W czwartek 31 grudnia 2020 r. w liturgiczne wspomnienie świętego Sylwestra, odbyła się w naszej Parafii adoracja Najświętszego Sakramentu i msza święta dziękczynno-przebłagalna za mijający rok Pański 2020. Tuż przed zakończeniem adoracji, ks. kan. Sebastian przewodniczył nabożeństwu przebłagalnemu, w którym przepraszaliśmy, dziękowaliśmy za wszystko, co spotkało nas w mijającym roku.

W homilii podczas mszy świętej koncelebrowanej wraz z ks. Krzysztofem, ksiądz Proboszcz wspomniał o życiu sakramentalnym w roku 2020. Na zakończenie Eucharystii odśpiewaliśmy dziękczynne Te deum.

 

Styczeń 2021
P W Ś C P S N
« Gru   Lut »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Archiwa