Parafia Rzymskokatolicka
Ducha Świętego we Włocławku (Michelin)

Miesięczne archiwum: Sierpień 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 30.08.2020 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 30 VIII 2020 roku – XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiejsza Suma o godzinie 12.00 będzie sprawowana w intencji uczniów oraz nauczycieli, którzy we wtorek rozpoczną nowy rok szkolny 2020/2021. Prosimy, aby rodzice i opiekunowie zadbali o rozpoczęcie kolejnego etapu edukacji ich podopiecznych w łasce Bożej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Po Mszy Świętej odbędzie się spotkanie dotyczące tegorocznej I Komunii Świętej – którą będziemy przeżywali w ostatnią niedzielę września. Za tydzień na Eucharystii o godzinie 12.00 pobłogosławimy tornistry i przybory szkolne dzieci. Prosimy o ich przyniesienie.
 2. W tym tygodniu w liturgii: w czwartek – 3.09 – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego oraz I czwartek miesiąca – dzień modlitw za powołanych od służby Bogu w Kościele i o nowe powołania; I piątek miesiąca – 4.09 – odwiedziny osób chorych i starszych z posługą sakramentalną od godziny 9.00, spowiedź I-piątkowa oraz na rozpoczęcie roku szkolnego od godziny 16.30; I sobota miesiąca – dzień wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny, modlitwy w ramach Adopcji Dziecka Poczętego, o godzinie 16.15 – w dolnym kościele modlitwa różańcowa Kół Żywego Różańca, po Eucharystii spotkanie w Świetlicy Oratorium.
 3. Od 1 września wieczorne Msze Święte będą sprawowane o godzinie 17.00. Kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach: 8.00-9.00 oraz 18.00-19.00.
 4. Parafialna Akcja Charytatywna przeprowadza dzisiaj przed kościołem zbiórkę ofiar na rzecz pomocy najbardziej potrzebującym. Dziękujemy za wsparcie tej inicjatywy.
 5. Wychodząc ze świątyni możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy. Zachęcamy do lektury.
 6. Przypominamy wszystkim uczestnikom liturgii o konieczności przestrzegania obowiązujących aktualnie przepisów bezpieczeństwa, w tym zakrywania ust oraz nosa.
 7. Dziękujemy za wspólnotę modlitwy. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom oraz Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask od Pana Boga.
 8. W minionym tygodniu odbyły się w naszej parafii pogrzeby: Śp. Beaty Budzyńskiej (l. 50), Śp. Władysława Konopki (l. 87), Śp. Czesława Sołtysińskiego (l. 89) oraz Śp. Mirosławy Kazimiery Baszewskiej (l. 77). Łączymy się w modlitwie z bliskimi zmarłych, dla których prosimy o chwałę Nieba. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

Msza Święta na rozpoczęcie nowego roku szkolnego

1 września 2020 r. rozpocznie się nowy rok szkolno-katechetyczny 2020/2021. Oficjalna uroczystość w szkole rozpocznie 1 września we wtorek o godzinie 9.00. W niedzielę 30 sierpnia 2020 r.  zapraszamy dzieci, młodzież i nauczycieli na Mszę świętą w naszym kościele – o godzinie 12.00. Zwracamy się do rodziców, dziadków i wszystkich odpowiedzialnych za wychowanie naszych dzieci o zachęcenie naszych uczniów do tego, aby rozpoczęli rok szkolny razem z Bogiem. W intencji całej społeczności szkolnej oraz wszystkich wychowawców właśnie w najbliższą niedzielę o godzinie 12.00 sprawowana będzie specjalna Eucharystia. Jednocześnie zapraszamy za tydzień w niedzielę 6 września na Mszę Święta o godz. 12.00 podczas której odbędzie się błogosławieństwo tornistrów i przyborów szkolnych naszych dzieci.

 

Spotkanie Parafialno-Osiedlowego Klubu Seniora

W dniu 26 sierpnia 2020 r. odbyło się powakacyjne spotkanie Parafialno-Osiedlowego Klubu Seniora. Podczas spotkania zaprezentowano w jaki sposób można przyrządzić dietetycznego grilla, wykorzystując do tego produkty dostępne w sklepach. Omówiono ponadto dalsze działania Klubu we współpracy z Fundacją Caietanus w ramach projektu „Bądź aktywny”, który finansowany jest przez Gminę Miasto Włocławek. Spotkanie poprowadziła Pani dietetyk Basia Gralewska oraz hortiterapeutka Pani Karolina Korpalska, która przygotowała również lemoniadę ze świeżych ziół.

Kolejne spotkanie Klubu zostały zaplanowane na następujące dni:

 1. 9.09.2020 r. – spotkanie, na którym odbędą się zajęcia aktywizujące
 2. 23.09.2020 r. – spotkanie z Panią Karoliną Korpalską – hortiterapeutką

Zajęcia odbywają się o godz. 15.00 w michelińskim parku. Serdecznie zapraszamy!

 

fbt

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 23.08.2020 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 23 VIII 2020 roku – XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek – 24.08 – Święto św. Bartłomieja, Apostoła; w środę – 26.08 – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej; w czwartek – 27.08 – wspomnienie św. Moniki; w piątek – 28.08 – wspomnienie św. Augustyna; w sobotę – 29.08 – wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
 2. Parafialno-Osiedlowy Klub Seniora zaprasza swoich członków i wszystkich chętnych, którzy chcieliby przystąpić do klubu i projektu „Bądź aktywny” (finansowanego ze środków Gminy Miasto Włocławek) na grilla, który odbędzie się 26 sierpnia (środa) przy plebanii po wieczornej Mszy Świętej – około godziny 18.30. W spotkaniu weźmie udział również dietetyk oraz hortiterapeuta. Ponadto zostaną omówione dalsze działania klubu. Zapraszamy!
 3. Zapraszamy wszystkie dzieci przygotowujące się w tym roku do przyjęcia I Komunii Świętej w naszej parafii, wraz z ich rodzicami i opiekunami prawnymi, w przyszłą niedzielę (30.08) na Mszę Świętą o godzinie 12.00. Po Eucharystii spotkanie informacyjno-organizacyjne.
 4. W przyszłą niedzielę Parafialna Akcja Charytatywna przeprowadzi zbiórkę ofiar do puszek na rzecz najbardziej potrzebujących pomocy. Z góry dziękujemy za wsparcie tej inicjatywy.
 5. Wychodząc ze świątyni możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy. Zachęcamy do lektury.
 6. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom oraz Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask od Pana Boga. Szczególnie pozdrawiamy Pracowników oświaty oraz Uczniów – przed którymi ostatni pełny tydzień tegorocznych wakacji.
 7. W minionym tygodniu odbył się w naszej parafii pogrzeb Śp. Marii Zofii Kochanowskiej (l. 70). W poniedziałek (24.08) o godzinie 11.00 odbędzie się pogrzeb Śp. Beaty Budzyńskiej (l. 50). Łączymy się w modlitwie z bliskimi zmarłych, dla których prosimy o chwałę Nieba. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 16.08.2020 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 16 VIII 2020 roku – XX NIEDZIELA ZWYKŁA

DZIEŃ SOLIDARNOŚCI Z MIESZKAŃCAMI BEJRUTU

1. Zgodnie z decyzją Konferencji Episkopatu Polski obchodzimy dzisiaj Dzień Solidarności z Mieszkańcami Bejrutu. Wychodząc ze świątyni możemy ofiarą do puszki wesprzeć poszkodowanych w skutek tragicznego wybuchu Libańczyków.

2. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek – 17.08 – wspomnienie św. Jacka; w czwartek – 20.08 – wspomnienie św. Bernarda; w piątek – 21.08 – wspomnienie św. Piusa X; w sobotę – 22.08 – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej.

3. Trwają zajęcia wakacyjne dla dzieci i młodzieży w Świetlicy Oratorium. Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-14.00!

4. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy zachęca do oddawania krwi w ambulansie, który będzie podstawiony w najbliższą niedzielę (23.08) przy kościele Świętego Józefa na Zazamczu (ul. Promienna 10) w godzinach 8.30-13.00. Osoby chętne do oddania krwi mogą również zgłaszać się do oddziału Regionalnego Centrum Krwiodawstwa we Włocławku przy ulicy Lunewil 15 ( budynek Pogotowia Ratunkowego) w Poniedziałki, Wtorki, Czwartki i Piątki w godzinach: 7:30 – 11:30 oraz w Środy: 7:30 – 17:00.

5. Dziękujemy za złożone w minioną niedzielę na tacę gospodarczą ofiary. Zebrano 3, 703 złote.

6. Wychodząc ze świątyni możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy. Zachęcamy do lektury.

7. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom oraz Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy światła Ducha Świętego i pokoju serca!

8. W minionym tygodniu odbył się w naszej parafii pogrzeb Śp. Stanisława Józefa Królikowskiego (l. 67). Łączymy się w modlitwie z bliskimi zmarłego, dla którego prosimy o chwałę Nieba. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

ks. Sebastian Osiński, proboszcz

Uroczystość Wniebowzięcia NMP

 

15 sierpnia obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Tego dnia w naszej świątyni obowiązuje niedzielny porządek Mszy Świętych:

7.30 (Karmel)

9.00 (kościół górny)

10.30 (kościół górny)

12.00 (kościół górny)

16.00 (kościół górny)

Zgodnie z wielowiekową tradycją, tego dnia będziemy błogosławić zioła i kwiaty. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w liturgii.

Fatimska Pani, błagamy Cię…

13 sierpnia o godz. 18.00 w naszej parafii odbyło się kolejne nabożeństwo fatimskie, które poprzedziła Msza Święta. Przewodniczył jej i wygłosił homilię ks. Krzysztof Tomaszewski – wikariusz naszej wspólnoty parafialnej. Przypomniał, treść orędzie Pani Fatimskiej i wskazał, że różaniec święty jest wspaniałą bronią wobec zła, które zewsząd nas otacza. Po Mszy Świętej rozpoczęła się modlitwa różańcowa, prowadzona przez Członkinie Koła Żywego Różańca. Podczas ostatniej tajemnicy wyruszyliśmy na plac przy kościelny w procesji z figurą Matki Bożej Fatimskiej.

Dziękujemy wszystkim czcicielom Matki Bożej za wspólnotę modlitwy.

NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE

Na pamiątkę objawień Matki Bożej w Fatimie odprawiane są każdego 13 dnia miesiąca „nabożeństwa fatimskie”. Odbywają się one od maja do października, podobnie jak spotkania, które Maryja wyznaczyła trójce portugalskich dzieci. I przekazała im orędzie, które później bp Alberto Cosme do Amaral nazwał „skróconą Ewangelią”.

Serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej na nabożeństwo fatimskie 13.08.2020 r. (czwartek), aby oddawać się w Jej matczyną opiekę. Nabożeństwo poprzedzone zostanie Mszą Świętą o godzinie 18.00, po której nastąpi modlitwa różańcowa i procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 9.08.2020 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 9 VIII 2020 roku – XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek – 10.08 – święto św. Wawrzyńca; we wtorek – 11.08 – wspomnienie św. Klary; w piątek – 14.08 – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego; w sobotę – 15.08 – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (Msze Świętego według porządku niedzielnego; błogosławieństwo ziół i kwiatów podczas każdej Eucharystii; ofiary złożonego tego dnia na tacę zostaną przeznaczone na potrzeby Bazylki Katedralnej we Włocławku, której patronuje Matka Boża Wniebowzięta – wysłuchajmy Odezwy biskupa Wiesława Meringa w tej sprawie).
  W czwartek – 13.08 – zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie. Po wieczornej Eucharystii rozpocznie się modlitwa różańcowa, zakończona procesją z figurą Matki Bożej Fatimskiej.
 1. Zgodnie z decyzją Konferencji Episkopatu Polski najbliższa niedziela – 16.08 – będzie Dniem Solidarności z Mieszkańcami Bejrutu. Będzie to dzień modlitw oraz możliwości wsparcia materialnego poszkodowanych w skutek tragicznego wybuchu. Apel w tej sprawie wystosował także nasz biskup diecezjalny – Wiesław Mering.
 2. Trwają zajęcia wakacyjne dla dzieci i młodzieży w Świetlicy Oratorium. Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-14.00!
 3. Biuro Pielgrzymkowo-Turystyczne Caritas z Włocławka organizuje w dniach 29.09-05.10.2020 roku pielgrzymkę samolotową do Fatimy i Santiago de Compostela. Koszt uczestnictwa wynosi 3150 złotych + 210 euro. Osoby zainteresowane szczegółami proszę o kontakt w zakrystii lub kancelarii.
 4. Dziękujemy za złożone dziś na tacę gospodarczą ofiary. Mówiąc o sprawach gospodarczych parafii zwracamy się z prośbą o czujność naszych Parafian wobec notorycznego wrzucania śmieci niepochodzących z cmentarza – przez osoby nieuczciwe – do kontenerów cmentarnych. Za miesiąc lipiec otrzymaliśmy fakturę w wysokości 2 tysięcy 200 złotych za wywóz nieczystości. Postaramy się jeszcze bardziej zabezpieczyć kontenery. Osoby dopuszczające się takich czynów prosimy o zweryfikowanie swego nieuczciwego postępowania.
 5. Wychodząc ze świątyni możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy. Zachęcamy do lektury.
 6. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom oraz Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy dużo łask od Pana Boga i życzliwości ze strony napotkanych osób!
 7. W minionym tygodniu odbyły się w naszej parafii pogrzeby: Śp. Piotra Bagińskiego (l. 56) i Śp. Leszka Stanisława Olszewskiego (l. 62). Łączymy się w modlitwie z bliskimi zmarłych, dla których prosimy o chwałę Nieba. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
                                                                                                                 ks. Sebastian Osiński, proboszcz

Pielgrzymka samolotowa do Fatimy i Santiago de Compostela

Biuro Pielgrzymkowo-Turystyczne Caritas z Włocławka przygotowało dla naszej parafii ofertę pielgrzymki samolotowej do Fatimy i Santiago de Compostela w dniach 29 września – 5 października 2020 roku.

Zachęcamy do zapoznania się z programem i ofertą: 

Fatima 2020 samolot 7 dni (1)

 

Osoby zainteresowane wyjazdem prosimy o kontakt w kancelarii parafialnej lub w zakrystii. 

Sierpień 2020
P W Ś C P S N
« Lip   Wrz »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Archiwa