Parafia Rzymskokatolicka
Ducha Świętego we Włocławku (Michelin)

Miesięczne archiwum: Sierpień 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 9.08.2020 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 9 VIII 2020 roku – XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek – 10.08 – święto św. Wawrzyńca; we wtorek – 11.08 – wspomnienie św. Klary; w piątek – 14.08 – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego; w sobotę – 15.08 – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (Msze Świętego według porządku niedzielnego; błogosławieństwo ziół i kwiatów podczas każdej Eucharystii; ofiary złożonego tego dnia na tacę zostaną przeznaczone na potrzeby Bazylki Katedralnej we Włocławku, której patronuje Matka Boża Wniebowzięta – wysłuchajmy Odezwy biskupa Wiesława Meringa w tej sprawie).
  W czwartek – 13.08 – zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie. Po wieczornej Eucharystii rozpocznie się modlitwa różańcowa, zakończona procesją z figurą Matki Bożej Fatimskiej.
 1. Zgodnie z decyzją Konferencji Episkopatu Polski najbliższa niedziela – 16.08 – będzie Dniem Solidarności z Mieszkańcami Bejrutu. Będzie to dzień modlitw oraz możliwości wsparcia materialnego poszkodowanych w skutek tragicznego wybuchu. Apel w tej sprawie wystosował także nasz biskup diecezjalny – Wiesław Mering.
 2. Trwają zajęcia wakacyjne dla dzieci i młodzieży w Świetlicy Oratorium. Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-14.00!
 3. Biuro Pielgrzymkowo-Turystyczne Caritas z Włocławka organizuje w dniach 29.09-05.10.2020 roku pielgrzymkę samolotową do Fatimy i Santiago de Compostela. Koszt uczestnictwa wynosi 3150 złotych + 210 euro. Osoby zainteresowane szczegółami proszę o kontakt w zakrystii lub kancelarii.
 4. Dziękujemy za złożone dziś na tacę gospodarczą ofiary. Mówiąc o sprawach gospodarczych parafii zwracamy się z prośbą o czujność naszych Parafian wobec notorycznego wrzucania śmieci niepochodzących z cmentarza – przez osoby nieuczciwe – do kontenerów cmentarnych. Za miesiąc lipiec otrzymaliśmy fakturę w wysokości 2 tysięcy 200 złotych za wywóz nieczystości. Postaramy się jeszcze bardziej zabezpieczyć kontenery. Osoby dopuszczające się takich czynów prosimy o zweryfikowanie swego nieuczciwego postępowania.
 5. Wychodząc ze świątyni możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy. Zachęcamy do lektury.
 6. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom oraz Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy dużo łask od Pana Boga i życzliwości ze strony napotkanych osób!
 7. W minionym tygodniu odbyły się w naszej parafii pogrzeby: Śp. Piotra Bagińskiego (l. 56) i Śp. Leszka Stanisława Olszewskiego (l. 62). Łączymy się w modlitwie z bliskimi zmarłych, dla których prosimy o chwałę Nieba. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
                                                                                                                 ks. Sebastian Osiński, proboszcz

Pielgrzymka samolotowa do Fatimy i Santiago de Compostela

Biuro Pielgrzymkowo-Turystyczne Caritas z Włocławka przygotowało dla naszej parafii ofertę pielgrzymki samolotowej do Fatimy i Santiago de Compostela w dniach 29 września – 5 października 2020 roku.

Zachęcamy do zapoznania się z programem i ofertą: 

Fatima 2020 samolot 7 dni (1)

 

Osoby zainteresowane wyjazdem prosimy o kontakt w kancelarii parafialnej lub w zakrystii. 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2.08.2020 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 2 VIII 2020 roku – XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W tym tygodniu w liturgii: we wtorek – 4.08 – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya; w czwartek – 6.08 – Święto Przemienienia Pańskiego; w sobotę – 8.08 – wspomnienie św. Dominika.
  W tym tygodniu przypadają również: I czwartek miesiąca (dzień modlitw w intencji powołanych do służby Bogu w Jego Kościele) i I piątek miesiąca (spowiedź święta od godziny 17.30 – w dolnym kościele; odwiedziny osób chorych i starszych w ich domach – od godziny 9.00 – osoby, które w tym miesiącu nie chcą skorzystać z wizyty sakramentalnej, prosimy o kontakt w tej sprawie).
 1. W lipcu i sierpniu wieczorne Msze Święte są sprawowane w tygodniu (zasadniczo w dolnym kościele) o godzinie 18.00. Kancelaria parafialna w wakacje czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 18.30-19.30.
 2. Wraz z Akcją Charytatywną naszej parafii podjęliśmy decyzję, iż w tym miesiącu zrezygnujemy z comiesięcznej zbiórki datków na naszą działalność charytatywną. We Włocławku trwa aktualnie akcja zbiórki pieniędzy na leczenie 10-letniego Kacpra. Mieszkający we Włocławku Kacper walczy z chorobą nowotworową i z czasem (w trzy tygodnie trzeba zebrać kwotę 4 milionów złotych). Leczenie w Stanach Zjednoczonych to jedyny ratunek, by chłopiec mógł dalej żyć. Wychodząc dzisiaj z kościoła możemy wesprzeć ten cel swoją ofiarą. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom i ofiarodawcom.
 3. Trwają zajęcia wakacyjne dla dzieci i młodzieży w Świetlicy Oratorium. Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-14.00!
 4. Biuro Pielgrzymkowo-Turystyczne Caritas z Włocławka organizuje w dniach 29.09-05.10.2020 roku pielgrzymkę samolotową do Fatimy i Santiago de Compostela – dla naszej parafii oraz Parafii Świętego Józefa we Włocławku. Koszt uczestnictwa wynosi 3150 złotych + 210 euro. Osoby zainteresowane szczegółami proszę o kontakt w zakrystii lub kancelarii.
 5. Złożone w najbliższą niedzielę na tacę ofiary przeznaczymy na cele gospodarczo-inwestycyjne parafii. Z góry dziękujemy za wsparcie.
 6. Wychodząc ze świątyni możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy.
 7. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom oraz Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy pogody ducha oraz bliskiej współpracy z łaską uświęcającą!

                                                                                                           ks. Sebastian Osiński, proboszcz

Kacper Teszner – zbiórka charytatywna

Kacper Teszner – młody włocławianin, który dzielnie walczy o życie.

Potrzeba 4 mln złotych, aby Kacper w szpitalu Nationwide Children’s Hospital w Ohio mógł zostać poddany operacji ratującej jego życie.

Nasza parafia również włącza się w akcję pomocy i w najbliższą niedzielę wolontariusze wraz z Akcją Charytatywną działającą przy naszej parafii przeprowadzą zbiórkę pieniędzy na rzecz Kacpra.

Wszystkich zachęcamy do włączenia się w tę szlachetną inicjatywę!!!

Sierpień 2020
P W Ś C P S N
« Lip    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Archiwa