Parafia Rzymskokatolicka
Ducha Świętego we Włocławku (Michelin)

Miesięczne archiwum: Lipiec 2020

Dzień w Świetlicy Oratorium

W Świetlicy Oratorium, działającej przy naszej Parafii codziennie od poniedziałku do piątku odbywają się zajęcia wakacyjne dla dzieci i młodzieży. 30 lipca świetlicę odwiedzili księża wikariusze: ks. Patryk i ks. Krzysztof.  Księża wzięli udział w mini turnieju bilarda, w którym w jednej rundzie kapłani przegrali, a w drugiej odnieśli zwycięstwo. Było wiele uśmiechu i radości, a na koniec dzieci zostały obdarowane lodami i cukierkami.

Wszystkim uczestniczącym w półkoloniach życzymy dobrej zabawy i wypoczynku 🙂

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 26 VII 2020 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 26 VII 2020 roku 

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W tym tygodniu w liturgii: w środę (29.07) – wspomnienie św. Marty, w piątek (31.07) – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, w sobotę (1.08) – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego.

2. Dzisiaj po każdej Eucharystii błogosławimy pojazdy. Złożone przy tej okazji ofiary zostaną przekazane dla MIVA POLSKA – która zajmuje się pomocą polskim misjonarzom w zakupie niezbędnych środków transportu (w ramach akcji św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy).

3. 1 sierpnia przypada 76. rocznica wybuchy Powstania Warszawskiego.

4. Drugi miesiąc wakacji (tradycyjnie) jest okazją do podjęcia abstynencji. W tym roku hasło miesiąca trzeźwości brzmi:  „Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach”. Wspierajmy modlitwą osoby uzależnione i ich bliskich!

5. Od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-14.00 odbywają się zajęcia wakacyjne dla dzieci i młodzieży w Świetlicy Oratorium. Zapraszamy!

6. W lipcu i sierpniu wieczorne Msze Święte są sprawowane w tygodniu (zasadniczo w dolnym kościele) o godzinie 18.00. Kancelaria parafialna w wakacje czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 18.30-19.30.

7. Wychodząc z kościoła możemy nabyć tygodnik IdziemyParafialna Akcja Charytatywna za tydzień w niedzielę przeprowadzać będzię comiesięczną zbiórkę ofiar na pomoc najbiedniejszym spośród nas. Dziękujemy za wspieranie tej – trwającej już od wielu lat – inicjatywy.

8. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom oraz Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości darów Ducha Świętego!

9. W minionym tygodniu odbył się w naszej parafii pogrzeb Śp. Ryszarda Sławomira Koźmińskiego (l. 85). Łączymy się z bliskimi zmarłego i prosimy dla niego o życie wieczne. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

ks. Sebastian Osiński, proboszcz

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 19.07.2020 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 19 VII 2020 roku

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. W tym tygodniu w liturgii: w środę – 22.07 – Święto św. Marii Magdaleny; w czwartek – 23.07 – Święto św. Brygidy, Patronki Europy; w piątek – 24.07 – Wspomnienie św. Kingi; w sobotę – 25.07 – Święto św. Jakuba Apostoła.
  2. Rozpoczynamy dzisiaj – pod hasłem Umocnieni Eucharystią Niesiemy ChrystusaXXI Tydzień Świętego Krzysztofa. W przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach Świętych będziemy błogosławili pojazdy. Zapraszamy wszystkich kierowców z ich środkami lokomocji. Tego dnia będzie możliwość otrzymania – wraz z błogosławieństwem – pamiątkowego obrazka z wizerunkiem św. Krzysztofa – Patrona kierowców. Złożone przy tej okazji ofiary zostaną przekazane dla MIVA POLSKA – która zajmuje się pomocą polskim misjonarzom w zakupie niezbędnych środków transportu (w ramach akcji: Święty Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy).
  3. W lipcu i sierpniu wieczorne Msze Święte są sprawowane w tygodniu (zasadniczo w dolnym kościele) o godzinie 18.00. Kancelaria parafialna w wakacje czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 18.30-19.30.
  4. Od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-14.00 odbywają się zajęcia wakacyjne dla dzieci i młodzieży w Świetlicy Oratorium. Zapraszamy!
  5. W minioną niedzielę na tacę gospodarczą złożono ofiary w wysokości 4, 667 złotych. Dziękujemy za wszelką życzliwość i wspólną troskę o naszą parafię.
  6. Wychodząc ze świątyni możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy.
  7. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom oraz Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości darów Ducha Świętego! W najbliższą sobotę swoje imieniny będzie świętował Ksiądz Krzysztof, w intencji którego w niedzielę – 26.07 – o godzinie 12.00 będzie sprawowana Msza Święta. Zapraszamy do wspólnej modlitwy!
  8. W minionym tygodniu odbył się w naszej parafii pogrzeb Śp. Anny Marii Sielickiej (l. 86). Łączymy się z bliskimi zmarłej i prosimy dla niej o życie wieczne. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…
                                                                                                                        ks. Sebastian Osiński, proboszcz

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 12.07.2020 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 12 VII 2020 roku – XV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek – 13.07 – wspomnienie św. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta; w środę – 15.07 – wspomnienie św. Bonawentury; w czwartek – 16.07 – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel (w Karmelu – Uroczystość – o godzinie 17.30 Eucharystia pod przewodnictwem ks. bp Wiesława Meringa; możliwość przycięcia Szkaplerza Świętego).
W poniedziałek – 13. 07 – zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie – po Mszy Świętej o godzinie 18.00 rozpocznie się modlitwa różańcowa, którą zakończy procesja przy kościele z figurą Matki Najświętszej! Zachęcamy do przyniesienia ze sobą świec.
2. Z dniem 8 lipca biskup pomocniczy naszej diecezjiStanisław Gębicki – w związku z osiągnięciem wieku emerytalnego został biskupem seniorem. Biskup Wiesław Mering kieruje do nas dzisiaj w związku z tym swoje słowo.
3. Przypominamy, iż przez lipiec i sierpień wieczorne Msze Święte są sprawowane w tygodniu (zasadniczo w dolnym kościele) o godzinie 18.00. Kancelaria parafialna w wakacje czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 18.30-19.30.
4. Od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-14.00 odbywają się zajęcia wakacyjne dla dzieci i młodzieży w Świetlicy Oratorium. Zapraszamy!
5. Dziękujemy za złożone dzisiaj na tacę gospodarczą ofiary. Przeznaczymy je na parafialne sprawy remontowo-inwestycyjne.
6. Wychodząc ze świątyni – na stoliku pod chórem – możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej!
7. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom oraz Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy pokoju w sercu! Wypoczywającym na urlopach i wakacjach – jak najmilej spędzonego czasu! Szczęść Boże!

ks. Sebastian Osiński, proboszcz

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 5.07.2020 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 5 VII 2020 roku – XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek – 6.07 – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej; w środę – 8.07 – wspomnienie św. Jana z Dukli; w sobotę – 11.07 – Święto Świętego Benedykta, Patrona Europy.
2. Przypominamy, iż przez lipiec i sierpień wieczorne Msze Święte są sprawowane w tygodniu (zasadniczo w dolnym kościele) o godzinie 18.00. Kancelaria parafialna w wakacje czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 18.30-19.30.
3. Od 1 lipca posługę wikariusza w naszej parafii rozpoczął ks. Krzysztof Tomaszewski. Ksiądz Krzysztof w tym roku skończył 6-letnią naukę w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Włocławskiej. 14 czerwca przyjął – w Bazylice Katedralnej we Włocławku – święcenia prezbiteratu z rąk ks. biskupa Wiesława Meringa. Bardzo serdecznie witamy księdza Krzysztofa pośród nas i życzmy mu dużo radości z realizacji powołania kapłańskiego. Jednocześnie zapewniamy księdza Krzysztofa o naszej życzliwości i otwartości w stosunku do jego osoby.
4. Za nami pierwszy tydzień zajęć wakacyjnych dla dzieci i młodzieży w Świetlicy Oratorium. Cieszymy się, iż z świetlicowej oferty korzysta aktualnie maksymalnie możliwa liczba uczestników. Serdecznie podziękowania – za przygotowywanie ciekawych zajęć – składamy Wychowawcom Świetlicy!
5. Za tydzień przypada druga niedziela miesiąca. Składane tego dnia na tacę ofiary przeznaczymy na parafialne cele remontowo-inwestycyjne. Dziękujemy za wspólną troskę o naszą parafię.
6. Wychodząc ze świątyni – na stoliku pod chórem – możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy. Jak w poprzednią niedzielę, także i dzisiaj (w imieniu Sióstr Wspólnej Pracy od Niepokalanej Maryi) zachęcamy do nabycia książki pt. Marzyciel i skarby muszelki. To dziennik pracy nad sobą dla dzieci, autorstwa Małgorzaty Nawrockiej.
7. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom oraz Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy światła Ducha Świętego! Urlopowiczom – dużo pokoju w sercu i pomyślnej pogody!

ks. Sebastian Osiński, proboszcz

MSZE ŚWIĘTE I KANCELARIA PARAFIALNA W OKRESIE WAKACYJNYM

Od 1 lipca do 31 sierpnia – Msze Święte w dni powszednie są sprawowane 

o godzinie 6:30 (w Karmelu) i o godzinie 18:00 (zwykle w dolnym kościele).

 

Niedzielne Msze Święte pozostają bez zmian. W Karmelu o godzinie 7.30,

w kościele górnym o godzinie: 9:00, 10:30, 12:00 i 16:00.

 

Wieczorna Msza Święta w sobotę sprawowana jest jako

Eucharystia niedzielna.

 

Kancelaria Parafialna w okresie wakacyjnym czynna jest

od poniedziałku do piątku w godzinach 18.30-19.30.

ZAPRASZAMY!

 

Lipiec 2020
P W Ś C P S N
« Cze   Sie »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Archiwa