Parafia Rzymskokatolicka
Ducha Świętego we Włocławku (Michelin)

Dzienne archiwum: 20 czerwca 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 21.06.2020 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 21 VI 2020 roku – XII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W tym tygodniu w liturgii: w środę – 24.06 – Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela.
2. Przed nami ostatni pełny tydzień nabożeństw czerwcowych. Cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa oddajemy każdego dnia po wieczornych Eucharystiach. Zapraszamy także do wspólnotowej modlitwy różańcowej – każdego dnia pół godziny przed wieczorną Mszą Świętą.
3. 30 czerwca bieżącego roku dwuletnią posługę wikariusza w naszej parafii będzie kończył ks. Jakub Nowakowski (który został mianowany zastępcą dyrektora Caritas Diecezji Włocławskiej). W najbliższą niedzielę Msza Święta o godzinie 12.00 będzie sprawowana w intencji księdza Jakuba, któremu wyrazimy wdzięczność za pracę na rzecz naszej wspólnoty. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Na niedzielną Mszę Świętą o godzinie 12.00 zapraszamy również dzieci, młodzież, ich rodziców oraz nauczycieli. Będzie to również dziękczynienie Bogu za zakończony – inny niż pozostałe – rok szkolny 2019/2020.
4. Od 29 czerwca Świetlica Oratorium zaprasza dzieci i młodzież do uczestnictwa w zajęciach wakacyjnych. Mimo reżimu sanitarnego na uczestników czeka wiele atrakcji, m. in.: warsztaty fotograficzne, teatralne, filmowe, myślografii, biżuteryjne. Poza tym gry i zabawy. Zapraszamy serdecznie. Kontakt pod numerem telefonu: 698 668 719.
5. Przypominamy, iż nasz Parafialno-Osiedlowy Klub Seniora uczestniczy w projekcie pt. Bądź aktywny. Dofinansowany ze środków Gminy Miasto Włocławek projekt jest realizowany przez Fundację Caietanus. Spotkania rekreacyjno-sportowe odbywają się w środy od godziny 15.00 – w parku przy kościele.
6. Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” oraz Green Office Ecologic zwróciły się do nas z prośbą o udział w prowadzonej w całej Polsce akcji zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Dochód z akcji przeznaczony jest na wsparcie polskich misjonarzy, który prowadzą misje w najbiedniejszych krajach świta: Zambii, Kamerunie, Kenii oraz Tanzanii. Zbiórka elektrośmieci odbędzie się w tym tygodniu na parkingu przy naszym kościele: od środy – od godziny 10.30 do czwartku – do godziny 10.30. Na parkingu zostanie wydzielone taśmą miejsce, w którym będzie można składać zużyty sprzęt. Zachęcamy do udziału w akcji! Na stoliku pod chorem znajdziemy ulotki dotyczące tej inicjatywy.
7. Dziękujemy za ofiary złożone w minioną niedzielę na tacę gospodarczą. Zebrano 4, 441 złotych. W ostatnich dniach zostało zamontowane ledowe podświetlenie bilbordu nad wejściem do kościoła. Składamy także serdeczne podziękowania Panu Tomaszowi Adamskiemu za inicjatywę, wykonanie i montaż (pod chorem po prawej stronie od wejścia) drewnianego stelaża do chorągwi i feretronów procesyjnych.
8. Wychodząc ze świątyni – na stoliku pod chórem – możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy.
9. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom oraz Jubilatom i Solenizantom życzymy dużo Bożej łaski! Nauczycielom i Uczniom życzymy bezpiecznych wakacji, w czasie których niech będzie także obecny Bóg!
10. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych Parafian: Śp. Ryszarda Ignacego Wojciechowskiego (l. 71) i Śp. Alberta Szatkowskiego (l. 46). Łączymy się w modlitwie z bliskimi zmarłych i prosimy dla nich o życie wieczne. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

ks. Sebastian Osiński, proboszcz

Msza Święta Prymicyjna ks. Łukasza Kołodziejczaka

W czwartek 18 czerwca – na zakończenie oktawy Bożego Ciała – Mszę Święta Prymicyjną odprawił ks. neoprezbiter Łukasz Kołodziejczak. Pełnił on posługę duszpasterską w naszej parafii jako diakon na przestrzeni roku akademickiego 2019-2020 (wrzesień oraz w okresie Wielkiego Postu). Na początku liturgii ks. Proboszcz przywitał ks. Prymicjanta, który przybył wraz ze swoimi rodzicami, siostrą oraz matką chrzestną. Słowo Boże podczas Eucharystii na prośbę ks. Łukasza wygłosił ks. prof. dr. hab. Lech Król – wykładowca teologii duchowości w Wyższym Seminarium Duchownym we Włocławku. Po Komunii Świętej swoje wyrazy życzeń złożyli przedstawiciele grup, które działają przy naszej parafii.  Na zakończenie liturgii ks. Neoprezbiter udzielił kapłanom, osobom zakonnym, ministrantom, rodzicom, siostrze, a także dzieciom, które przystąpiły w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa do Komunii Rocznicowej oraz wszystkim zebranym na Mszy Świętej błogosławieństwa prymicyjnego poprzez nałożenie rąk na głowę.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przebieg tej niezwykłej uroczystości: Służbie Liturgicznej Ołtarza, Lektorom, Chórowi Parafialnemu, Kołu Żywego Różańca, a także dzieciom za ich przybycie i czynny udział we Mszy Świętej. Księdzu Łukaszowi życzymy, aby swoją kapłańską posługę czynił na wzór swojego Mistrza – Jezusa Chrystusa.

Czerwiec 2020
P W Ś C P S N
« Maj   Lip »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Archiwa