Parafia Rzymskokatolicka
Ducha Świętego we Włocławku (Michelin)

Dzienne archiwum: 16 maja 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 17.05.2020 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 17 V 2020 roku – VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

 1. Jutro przypada 100. Rocznica Urodzin Świętego Jana Pawła II. Dzisiaj o godzinie 12.00 sprawowana będzie Eucharystia w intencji naszej parafialnej wspólnoty – za przyczyną Świętego Jana Pawła II. Po Eucharystii wyjdziemy przed pomnik Świętego Papieża i odśpiewamy Barkę.
 2. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Krzyżowe, podczas których modlimy się o dobre urodzaje oraz w intencji krajów głodujących. Od piątku rozpocznie się nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego – nasz parafialny odpust przypada w tym roku 31 maja (za dwa tygodnie). W przyszłą niedzielę będziemy świętowali Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 3. Każdego dnia – po wieczornej Mszy Świętej – odbywają się nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy do udziału w tym pięknym nabożeństwie. Środowe nabożeństwo majowe odbędzie się – około godziny 17.45 – przed figurą Matki Najświętszej, znajdującą się na posesji Państwa Mirosławy i Mariana Wojciechowskich przy ulicy Bluszczowej 3. Nabożeństwo to będzie również transmitowane na profilu Facebook naszej parafii
 4. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej, która odbywa się każdego dnia pół godziny przed wieczorną Eucharystią (od poniedziałku do soboty – o godzinie 16.30, w niedzielę – o godzinie 15.30). Różaniec odmawiamy w intencji zdrowia i bezpieczeństwa nas wszystkich oraz z prośbą o pomyślną dla wzrostu roślin pogodę.
 5. W naszym kościele (wraz z częścią chórową) – zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami – może przebywać jednorazowo na nabożeństwie maksymalnie 110 osób (w maseczkach i z zachowaniem odległości).
 6. W obecnym czasie wszystkie Msze Święte i nabożeństwa (także liturgie pogrzebowe) sprawowane w naszym kościele, są transmitowane poprzez YouTube. Na stronie internetowej parafii została umieszczona zakładka: Transmisja na żywo.
 7. W najbliższych dniach przekażemy – w porozumieniu z Parafialną Akcją Charytatywną – przygotowane przez wolontariuszy Caritas Diecezji Włocławskiej – paczki żywnościowe dla osób szczególnie potrzebujących wsparcia.
 8. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Parafianom oraz Przyjaciołom, którzy włączają się w troskę o gospodarcze sprawy parafii. Dziękujemy Paniom z Koła Żywego Różańca za wykonane w ostatnim czasie w świątyni prace porządkowe. Aktualnie trwają prace związane z odnowieniem zewnętrznej elewacji przy wejściu do kościoła oraz z wymianą bilbordu i tablic informacyjnych na świątyni.
 9. Wychodząc ze świątyni – na stoliku pod chórem – możemy nabyć tygodnik Idziemy. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 10. Dziękujemy za wspólnotę modlitwy i uczestnictwo w nabożeństwach. Pozdrawiamy wszystkich naszych Parafian, Gości, Jubilatów i Solenizantów tego tygodnia. Szczególną modlitwą ogarniamy pozostających w domach – głównie Osoby chore, starsze i samotne!
 11. W ostatnim tygodniu w naszej parafii odbyły się uroczystości pogrzebowe Śp. Dariusza Bagińskiego (l. 57). Łączymy się w modlitwie z bliskimi zmarłego, dla którego prosimy o życie wieczne. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…
                                                                                                                  ks. Sebastian Osiński, proboszcz

Msza Święta za Parafian za przyczyną św. Jana Pawła II w 100. rocznicę urodzin

 

Z racji przypadającej 100. rocznicy urodzin Świętego Jana Pawła II, serdecznie zapraszamy na Mszę Świętą, która sprawowana będzie w naszej świątyni parafialnej w niedzielę 17.05.2020 r. o godz. 12.00. Podczas Eucharystii polecać będziemy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II nasze rodziny, wszystkich Parafian oraz Sympatyków. Modlitewną pamięcią ogarniemy także osoby, które odeszły z naszej wspólnoty do domu Ojca.

Niedzielna Msza Święta sprawowana w naszym kościele będzie transmitowana poprzez YouTube. Na stronie internetowej parafii została umieszczona zakładka: Transmisja na żywo. Transmisje możemy także znaleźć pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=n7kD6xpXS7o.

Maj 2020
P W Ś C P S N
« Kwi   Cze »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Archiwa