Parafia Rzymskokatolicka
Ducha Świętego we Włocławku (Michelin)

Miesięczne archiwum: Maj 2020

CZEKAMY NA ZESŁANIE BOŻEGO DUCHA!

Nasza świątynia, której Gospodarzem jest Duch Święty, oczekuje na Dzień Pięćdziesiątnicy – który przypada jutro (31 maja).

Zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Odpustu Parafialnego 2020!

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 31.05.2020 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 31 V 2020 roku

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

1. Przeżywamy dzisiaj PARAFIALNĄ UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWĄ. O godzinie 12.00 SUMA ODPUSTOWA – pod przewodnictwem ks. kan. dr Mariusza Stasiaka, prezbitera diecezji toruńskiej.
2. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek – 1.06 – Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, w środę – 3.06 – wspomnienie Świętych Męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy, w czwartek – 4.06 – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w piątek – 5.06 – wspomnienie Św. Bonifacego.
W tym tygodniu przypadają również: I czwartek miesiąca (dzień modlitw w intencji powołanych do służby Bogu w Jego Kościele), I piątek miesiąca (spowiedź od godziny 16.00; przywracamy comiesięczne odwiedziny osób chorych i starszych w ich domach – od godziny 9.00 – osoby, które w tym miesiącu nie chcą skorzystać z wizyty sakramentalnej, prosimy o kontakt w tej sprawie), I sobota miesiąca (modlitwy w ramach Adopcji Dziecka Poczętego, spotkanie Koła Żywego Różańca – o godzinie 16.30 modlitwa różańcowa, po Mszy Świętej spotkanie w Świetlicy Oratorium). Od jutra – po wieczornych Eucharystiach – będą się odbywały przez cały miesiąc nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Za tydzień w niedzielę – Uroczystość Najświętszej Trójcy.
3. Biskup włocławski Wiesław Mering wydał Dekret odwołujący dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii oraz wystosował Apel o przystąpienie do sakramentu pokuty i pojednania. Treść obydwu dokumentów prezentujemy dzisiaj w ramach ogłoszeń duszpasterskich.
4. Po kilkutygodniowej przerwie swoją działalność wznawiają działające przy naszej parafii: Świetlica ORATORIUM (zapraszamy dzieci i młodzież od poniedziałku do piątku w godzinach 14.00 – 18.00), Grupa AA „Za piecem” (mitingi w poniedziałki o godzinie 18.15), Parafialno-Osiedlowy Klub Seniora (spotkania w środy od godziny 15.00). Zajęcia będą się odbywały zgodnie z aktualnymi wytycznymi sanitarnymi.
5. W najbliższą środę (po nabożeństwie czerwcowym – około godziny 17.45) odbędzie się w kościele spotkanie rodziców dzieci mających przystąpić w tym roku w naszej parafii do Komunii Świętej Rocznicowej. Zapraszamy.
6. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej, która odbywa się każdego dnia pół godziny przed wieczorną Eucharystią (od poniedziałku do soboty – o godzinie 16.30, w niedzielę – o godzinie 15.30). Różaniec odmawiamy w intencji zdrowia i bezpieczeństwa nas wszystkich oraz z prośbą o dobrą pogodę.
7. Dzisiaj – przy wyjściu z kościoła – Parafialna Akcja Charytatywna przeprowadza zbiórkę datków m. in. na rzecz bonów żywnościowych dla potrzebujących wsparcia.
8. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Osobom, które pamiętają o naszej parafii. Dziękujemy Paniom z Koła Żywego Różańca za wykonanie prac porządkowych wokół świątyni oraz Pani Dorocie Konopka za wykonanie dekoracji w prezbiterium.
9. Wychodząc ze świątyni – na stoliku pod chórem – możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy.
10. Dziękujemy za wspólnotę modlitwy. Pozdrawiamy wszystkich naszych Gości, Parafian, Jubilatów i Solenizantów tego tygodnia oraz Dzieci, które jutro mają swoje Święto! Zachęcamy wszystkich do wznowienia praktyk religijnych i uczestnictwa w nabożeństwach w naszym kościele.

ks. Sebastian Osiński, proboszcz

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – ODPUST PARAFIALNY 2020

Swojego Ducha, Panie, wylej na nas dziś!

ODPUST PARAFIANY 2020 

W najbliższą niedzielę – 31 maja – będziemy obchodzili Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jest to patronalny dzień naszej wspólnoty parafialnej, której jako jedynej w diecezji włocławskiej patronuje Duch Święty. Zapraszamy wszystkich Parafian oraz Sympatyków michelińskiej wspólnoty do radosnego odpustowego świętowania. Sumie odpustowej o godzinie 12.00 będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi ks. kan. dr Mariusz Stasiak – proboszcz Parafii Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Brodnicy i wiceoficjał Sądu Biskupiego w Toruniu. Na zakończenie Eucharystii – wystawienie Najświętszego Sakramentu i ostatnie w tym roku Nabożeństwo Majowe!

Potrzeba nam bardzo Bożego Ducha!

Zapraszamy do wspólnej modlitwy!

NABOŻEŃSTWO MAJOWE 27.05.2020

Relacja z nabożeństwa majowego, które odbyło się poza świątynią parafialną 27.05.2020 r. przy figurze Matki Bożej znajdującej się przy ul. Jaworowej 38.

Nabożeństwo majowe

 

Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo majowe poza świątynią parafialną przy figurze Matki Bożej, która znajduje przy ulicy Jaworowej 38. Nabożeństwo odbędzie się po Mszy Świętej wieczornej ok. godz. 17.45 i transmitowane będzie na profilu Facebook naszej parafii:

https://www.facebook.com/Parafia-Ducha-%C5%9Awi%C4%99tego-we-W%C5%82oc%C5%82awku-Michelin-317622252349344/?eid=ARCuXvFrezopQsyabgaow8HQfAwKxN2z42miej_lxdGAGxzD749V1_zk58Le8v7FZ7875RxjjuHP6OPq

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 24.05.2020 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 24 V 2020 roku – WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

 1. W tym tygodniu w liturgii: we wtorek – 26.05 – wspomnienie św. Filipa Nereusza, w piątek – 29.05 – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej.
 2. Od minionego piątku – po wieczornych Mszach Świętych – odmawiamy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Przygotowujemy się na przyjęcie Ducha Świętego Pocieszyciela.
  Za tydzień – 31.05 – nasz PARAFIALNY ODPUST. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy! Sumie odpustowej – o godzinie 12.00 – będzie przewodniczył i wygłosi Słowo Boże ks. kan. dr Mariusz Stasiak – proboszcz Parafii Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej w Brodnicy i wiceoficjał Sądu Biskupiego w Toruniu.
 1. Przed nami ostatni tydzień – sprawowanych po wieczornej Eucharystii – tegorocznych nabożeństw majowych. Środowe nabożeństwo ku czci Najświętszej Maryi Panny odbędzie się – około godziny 17.45 – przed kapliczką, znajdującą się przy ulicy Jaworowej 38. Nabożeństwo to będzie transmitowane na profilu Facebook naszej parafii. Ostatnie nabożeństwo majowe w tym roku przypada w najbliższą niedzielę i odbędzie się na zakończenie Sumy Odpustowej (o godzinie 12.00).
 2. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej, która odbywa się każdego dnia pół godziny przed wieczorną Eucharystią (od poniedziałku do soboty – o godzinie 16.30, w niedzielę – o godzinie 15.30). Różaniec odmawiamy w intencji zdrowia i bezpieczeństwa nas wszystkich oraz z prośbą o dobrą pogodę.
 3. Informujemy, iż Msze Święte i nabożeństwa sprawowane w naszym kościele, będą transmitowane poprzez YouTube do końca maja. Zapraszamy – przy zachowaniu obowiązujących przepisów – do wspólnej modlitwy w kościele. W naszej świątyni jednorazowo na nabożeństwie może przebywać 110 osób.
 4. W przyszłą niedzielę – po kilkutygodniowej przerwie – Parafialna Akcja Charytatywna przeprowadzi comiesięczną zbiórkę datków na rzecz bonów żywnościowych dla potrzebujących wsparcia.
 5. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Parafianom oraz Przyjaciołom, którzy wykazują troskę o właściwe funkcjonowanie naszej parafii. Dziękujemy Paniom z Koła Żywego Różańca za kolejne prace porządkowe w świątyni.
 6. Wychodząc ze świątyni – na stoliku pod chórem – możemy nabyć tygodnik Idziemy. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 7. Dziękujemy za wspólnotę modlitwy i uczestnictwo w nabożeństwach. Pozdrawiamy wszystkich naszych Parafian, Gości, Jubilatów i Solenizantów tego tygodnia. Szczególną modlitwą ogarniamy wszystkie Mamy, które we wtorek będą miały swoje ŚWIĘTO! Niech Bóg Wam błogosławi!
 8. W ostatnim tygodniu w naszej parafii odbyły się pogrzeby: Śp. Stanisława Krupińskiego (l. 88), Śp. Jerzego Przybyszewskiego (l. 91), Śp. Krzysztofa Rydlewskiego (l. 55) i Śp. Piotra Roberta Małachowskiego (l. 49). Łączymy się w modlitwie z bliskimi zmarłych, dla których – oraz dla zmarłych Mam – prosimy o życie wieczne. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

ks. Sebastian Osiński, proboszcz

Maryjo, Różo herbaciana, z zapachem dobrych wspomnień i chwili wytchnienia

Dnia 20 maja 2020 r. odbyło się nabożeństwo majowe przy figurze Matki Bożej, która znajduje się na posesji Państwa Mirosławy i Mariana Wojciechowskich. W piękne, słoneczne środowe popołudnie spotkaliśmy się pod przewodnictwem ks. kan. Sebastiana Osińskiego, aby wspólnie wyśpiewać litanię loretańską i zanosić nasze modlitwy ku Tej, która jest naszą Orędowniczką i Powierniczką naszych najskrytszych tajemnic.

NABOŻEŃSTWO MAJOWE

Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo majowe poza świątynią parafialną przy figurze Matki Bożej, która znajduje się na posesji Państwa Mirosławy i Mariana Wojciechowskich przy ulicy Bluszczowej 3. Nabożeństwo odbędzie się po Mszy Świętej wieczornej ok. godz. 17.45 i transmitowane będzie na profilu Facebook naszej parafii.

https://www.facebook.com/pages/category/Catholic-Church/Parafia-Ducha-Świętego-we-Włocławku-Michelin-317622252349344/

Maj 2020
P W Ś C P S N
« Kwi   Cze »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Archiwa