Parafia Rzymskokatolicka
Ducha Świętego we Włocławku (Michelin)

Dzienne archiwum: 14 marca 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 15.03.2020 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 15 III 2020 roku

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

  1. W związku z ograniczeniami wynikającymi z wprowadzenia w naszym kraju stanu zagrożenia epidemicznego nie możemy gromadzić się na liturgii w grupie większej niż 50 osób. Jeśli w tym czasie (szczególnie w niedziele) wyrazi wolę uczestnictwa w Mszy świętej więcej niż 50 osób, wówczas będziemy sprawowali dwie Msze święte równocześnie – w kościele górnym i dolnym. Zwracamy się także z prośbą o przestrzeganie wszystkich wytycznych dotyczących stanu zagrożenia epidemicznego. Zapoznajmy się również z decyzjami naszego Biskupa Wiesława Meringa – odczytujemy je dzisiaj w ramach ogłoszeń duszpasterskich, są także umieszczone na naszej stronie internetowej i profilu Facebook.
  2. Zachęcamy wszystkich naszych Parafian oraz Sympatyków do większej modlitwy za siebie i bliskich. Ufnie powierzmy Bogu sprawę naszego bezpieczeństwa – przy jednoczesnym wykorzystaniu naszych ludzkich możliwości! Nasza świątynia jest otwarta w niedziele od godziny 8.30 do godziny 17.00; od poniedziałku do soboty w godzinach: 9.00-16.30. Zostały ustawione w kruchcie górnego kościoła klęczniki, które mogą nam posłużyć w czasie indywidualnej modlitwy. My, duszpasterze parafii, w każdy wieczór o godzinie 20.30 – zgodnie z prośbą Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski – odmawiamy w dolnym kościele modlitwę różańcową – bez udziału wiernych, ale w ich intencjach.
  3. W tym tygodniu w liturgii: 17 marca (wtorek) wspomnienie Świętego Patryka, Biskupa – Patrona Księdza Patryka (pamiętajmy o Księdzu Patryku w naszych modlitwach, w najbliższą niedzielę – 22.03 – o godzinie 12.00 sprawowana będzie Eucharystia w intencji Czcigodnego Solenizanta), 19 marca (czwartek) Uroczystość Świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny – Patrona Kościoła powszechnego oraz naszej diecezji.
  4. Nabożeństwa wielkopostne: w piątek po wieczornej Eucharystii – Droga Krzyżowa; w niedzielę – po Mszy Świętej o godzinie 16.00 – Gorzkie Żale.
  5. Z przyczyn wiadomych, nie odbędzie się zaplanowany na najbliższą środę odbiór alb pierwszokomunijnych. Nowy termin podamy w późniejszym czasie.
  6. Dziękujemy za ofiary złożone w minioną niedzielę na tacę inwestycyjną. Zebrano 4,709 złotych.
  7. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy.
  8. Serdecznie dziękujemy za obecność i wspólną modlitwę. Pozdrawiamy także wszystkich pozostających w domach. Wszystkim życzymy silnej wiary, pokoju serca i zdrowia!

Duszpasterze Parafii Ducha Świętego we Włocławku

Komunikat Kurii Diecezjalnej Włocławskiej z 13 marca 2020 r., godziny 21.00

Komunikat Kurii Diecezjalnej Włocławskiej z 13 marca 2020 r., godziny 21.00

W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce oraz stosując się do rozporządzeń organów państwowych z 13 marca br., które ograniczyły liczbę uczestników zgromadzeń do 50 osób, w tej wyjątkowej sytuacji Ksiądz Biskup uznaje za obowiązujące na terenie Diecezji Włocławskiej wszystkie wskazania wydane przez Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski i prosi Księży o dostosowanie się do nich.

Z dniem jutrzejszym, tj. 14 marca 2020 roku Biskup Włocławski:

1. zarządza do odwołania, aby na terenie diecezji podczas każdej Mszy św. i nabożeństw wewnątrz kościoła przebywało maksymalnie 50 osób;
2. przypomina o udzielonej dyspensie od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach świętych i zachęca do skorzystania z niej. Osoby, które to uczynią, prosi o duchową łączność ze wspólnotą Kościoła za pośrednictwem transmisji w środkach społecznego przekazu;
3. odwołuje tegoroczne rekolekcje wielkopostne zarówno szkolne, jak i parafialne (dla dzieci, młodzieży i dorosłych);
4. bardzo prosi o pilne śledzenie komunikatów władz państwowych i Kurii Diecezjalnej;
5. uznaje za obowiązujące wytyczne dotyczące zasad higieny, opieki duszpasterskiej nad wiernymi w czasie epidemii zawarte w komunikacie Kurii z dnia 13 marca br., godz. 14.00 w tych punktach, które nie zostały zmienione niniejszym komunikatem;
6. podkreśla znaczenie prośby Księdza Arcybiskupa Przewodniczącego KEP, by księża i osoby życia konsekrowanego każdego dnia o godzinie 20.30 – bez udziału wiernych – odmawiali w kościele różaniec w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia. Prosi wiernych, aby w tym samym czasie w swoich rodzinach w domach odmawiali różaniec w duchowej łączności z kapłanami. Ta duchowa łączność jest nam w tej chwili bardzo potrzebna i jest jedną z najskuteczniejszych form modlitwy kierowanej do Pana Boga;
7. zachęca osoby duchowne i wiernych świeckich do wysłuchania orędzia przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego związanego ze stanem zagrożenia epidemicznego w kraju, które zostanie wyemitowane w sobotę o godz. 20.00 w TVP 1 i TVP Info;
8. wszystkich duchownych, osoby życia konsekrowanego i wiernych świeckich zapewnia o swej modlitewnej bliskości i udziela pasterskiego błogosławieństwa.

Powyższe zarządzenia obowiązują do odwołania. Kuria Diecezjalna na bieżąco będzie monitorowała zalecenia wydawane w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa i stosownie do rekomendacji KEP oraz zaleceń władz państwowych reagowała odpowiednimi wytycznymi.

ks. Artur Niemira, kanclerz Kurii

Włocławek, 13 marca 2020 roku, godzina 21.00

OGÓLNOPOLSKIE TRANSMISJE MSZY ŚWIĘTYCH

Transmisje Mszy Świętych – podane przez Konferencję Episkopatu Polski

Niedziela, 15 marca 2020 roku:

7:00 – TVP 1

9:00 – Polskie Radio, Program Pierwszy

9:30 – Telewizja TRWAM

11.00 – TVP 1

13:00 – TVP POLONIA

Poniedziałek, 16 marca 2020 r. – niedziela, 22 marca 2020 roku:

7:00 – z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach – TVP1

Poniedziałek, 16 marca 2020 r. – piątek, 20 marca 2020 roku:

20:00 – z Jasnej Góry w intencji ustania epidemii, TVP3 pasmo ogólnopolskie oraz na kanale YouToube dostępnym na stronach internetowych: www.jasnagóra.pl i www. episkopat.pl.

Ponadto, transmisje Mszy Świętych będą dostępne za pośrednictwem innych telewizji, stacji radiowych oraz w Internecie.

Marzec 2020
P W Ś C P S N
« Lut   Kwi »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Archiwa