Parafia Rzymskokatolicka
Ducha Świętego we Włocławku (Michelin)

Dzienne archiwum: 17 lutego 2020

Jubileusz 10-lecia posługi kapelańskiej ks. Proboszcza

W niedzielę 16 lutego br. o godz. 12.00 odbyła się Uroczysta Msza Święta z okazji 10-lecia posługi kapelańskiej ks. Proboszcza – kan. Sebastiana Osińskiego we Włocławskim Garnizonie Policji.
W uroczystości wzięli udział komendanci z włocławskiej jednostki oraz komendanci z Inowrocławia, Lipna i Żnina, którzy współpracowali z kapelanem, a także policjanci i pracownicy cywilni. Włocławskich policjantów reprezentował: Komendant Miejski Policji insp. Marcin Zaleśkiewicz oraz jego Zastępcy: mł. insp. Maciej Sadowski i podinsp. Jarosław Stocki. Nie mogło również zabraknąć mł. insp. Macieja Estkowskiego z KPP w Inowrocławiu, podinsp. Zdzisława Ciesielskiego z KPP w Lipnie oraz podinsp. Krzysztofa Rakowskiego, a także licznie zgromadzonych Parafian i Gości.
Eucharystię wraz z Jubilatem celebrowani: ks. kan. Dionizy Lewandowski, ks. kan. Marcin Filas – Dyrektor Ekonomiczny WSD we Włocławku oraz ks. kan. Mariusz Stasiak – Viceoficjał Sądu Biskupiego w Toruniu, Proboszcz Parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Brodnicy, który wygłosił homilię.
Na początku Mszy Świętej, po wprowadzeniu Sztandaru KMP we Włocławku, ks. Patryk Sękowski odczytał list gratulacyjny, który na ręce ks. Proboszcza przesłał Pasterz diecezji J.E. Ks. Bp Wiesław Alojzy Mering. Zaznaczył w nim, jak ważna jest służba Policji w społeczeństwie, i jak jest potrzebna obecność kapłana w tejże strukturze.
Na koniec uroczystości w swoim przemówieniu Komendant Miejski Policji insp. Marcin Zaleśkiewicz w imieniu wszystkich zgromadzonych funkcjonariuszy Policji podkreślił szczególną rolę ks. Kapelana, który pełni z oddaniem swoją posługę na rzecz włocławskich mundurowych od 10 lat.
Dziękujemy za obecność wszystkim Parafianom, Gościom, Chórowi Parafialnemu pod batutą ks. Jakuba Nowakowskiego, Zespołowi muzycznemu Na duchową nutę, lektorom oraz Liturgicznej Służbie Ołtarza.

EUCHARYSTIA O UZDROWIENIE DUSZY I CIAŁA

EUCHARYSTIA O UZDROWIENIE DUSZY I CIAŁA

Parafia Ducha Świętego we Włocławku
21.02.2020 roku (piątek) godzina 19.00 (dolny kościół)
Mszy Świętej oraz modlitwom uwielbieniowo-wstawienniczym będzie przewodniczył
ojciec Marek Matyszek – klaretyn.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy!

Luty 2020
P W Ś C P S N
« Sty   Mar »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829  
Archiwa